Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Murilo: Diabeł tkwi w szczegółach

Murilo: Diabeł tkwi w szczegółach

fot. archiwum

Brazylijczycy wygrywali Ligę Światową zarówno w 2010, jak i w 2009 roku. Tym razem musieli jednak uznać wyższość Rosjan. - Zabrakło nam trochę cierpliwości - mówi o przegranym 2:3 spotkaniu finałowym reprezentant Brazylii, Murilo.

Anna Bagińska: Nie jesteście raczej przyzwyczajeni do tego, że zdobywacie „zaledwie" srebrny medal, a nie złoty.

Murilo:Zaledwie, no tak (śmiech). Spodziewaliśmy się złota, ale niestety się nie udało. To był dobry mecz, walczyliśmy o każdą piłkę. Jednak diabeł tkwi w szczegółach i tutaj właśnie polegliśmy. To siatkówka na bardzo wysokim poziomie i tu każdy drobny element czyni ogromną różnicę.

Czy jakieś znaczenie dla was mogło mieć zmęczenie? Żeby zagrać w finale, wcześniej musieliście rozegrać cztery mecze pod rząd.Liga Światowa to ciężki turniej i wiedzieliśmy o tym. Zagraliśmy pięć spotkań w pięć dni. Myślę, że obydwie drużyny są zmęczone, to jest normalne i do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Raczej różnicę mogą robić warunki fizyczne – Rosjanie są wyżsi od nas, więc nie muszą skakać do każdej piłki za każdym razem. Ja i Giba to wiemy, my musimy skakać do wszystkich piłek. Jednak głównych przyczyn upatrywałbym w ich dobrej zagrywce oraz w tym, że zabrakło nam trochę cierpliwości.

Co teraz musicie teraz poprawić, co zrobić, by ponownie wygrywać?

Przede wszystkim najpierw musimy odpocząć. Od reprezentacji odpoczywamy trzy tygodnie, a kiedy wrócimy, w sierpniu gramy w mistrzostwach Ameryki Południowej, które dadzą nam szansę na występ w Pucharze Świata. Następnie spróbujemy zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie, które odbędą się w przyszłym roku. To jest teraz nasz główny cel i będziemy walczyć o to, by go zrealizować.

* rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved