Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michajłow liderem swojego zespołu w meczu finałowym

Michajłow liderem swojego zespołu w meczu finałowym

Statystycznie obie ekipy uzyskały zbliżone rezultaty we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Minimalny plus w elemencie ataku przemawia na korzyść Rosjan, ponownie najjaśniejszą postacią i liderem swojego zespołu był Maksym Michajłow.

Przy wyrównanej walce obie ekipy nie ustrzegły się błędów własnych, 29 punktów po błędach rywali otrzymali Rosjanie, jednocześnie popełniając 37 niewymuszonych błędów, po których to Canarinhos mogli cieszyć się z kolejnych ‘oczek’.

Zarówno w grze na siatce, jak i przyjęciu obie reprezentacje uzyskiwały rezultaty na zbliżonym poziomie. Można więc powiedzieć, że kluczem do zwycięstwa Rosjan była postawa Maksyma Michajłowa. Rosyjski atakujący ponownie był najlepiej punktującym swojej reprezentacji. W całym spotkaniu Michajłow zapisał na swoim koncie 26 ‘oczek’, kolejny z Rosjan – Denis Birjukow do swojego dotychczasowego dorobku dodał kolejne 15 punktów. Po drugiej stronie siatki siła zagrań w ataku rozkładała się, najwięcej po 16 punktów zanotowali Giba i Theo.

Zdobycze punktowe znalazły swoje odzwierciedlenie w efektywności zagrań w ataku. Maksym Michajłow w 48 próbach zdobył 24 punkty, kończąc spotkanie z notą 50% za efektywność zagrań. Rosyjski atakujący jako jedyny ze swojej reprezentacji przekroczył próg 50%, pozostali wyróżnieni zawodnicy uzyskali odpowiednio 48% i 40%. Drugi rezultat należy do Denisa Birjukowa, trzeci w zestawieniu uwzględniającym efektywność w ataku jest Taras Chtiej. Ogólnie podopieczni trenera Alekno na 123 próby zdobyli 63 ‘oczka’ uzyskując notę zespołową 51,22%. Canarinhos uzyskali minimalnie niższy wynik, w 118 próbach zdobywając 54 punkty zakończyli mecz ze skutecznością- 45,76%. Najlepszy z Brazylijczyków na 25 prób punktowym zagraniem zakończył 14, popełniając 4 niewymuszone błędy w ataku – Theo za swoją grę w ataku uzyskał notę na poziomie efektywności 56% znacznie zawyżając średnią swojego zespołu Kolejni w zestawieniu Giba i Murilo nie przekroczyli progu skuteczności 50%.Identyczny wynik – po 12 "oczek" obie reprezentacje uzyskały w elemencie bloku. Liderem Rosjan był Aleksander Wołkow, trzykrotnie zatrzymując rywali na siatce. Do łącznego rezultatu siatkarzy Zbornej po dwa oczka dodali Taras Chtiej i Dmitrij Muserskij. W zespole mistrzów świata siła bloku opierała się na Gibie, Lucasie i Vissotto (każdy z Canarinhos zapisał na swoim koncie po dwa bloki punktowe).

Ryzyko ponoszone w polu serwisowym przyniosło pożądane skutki, bezpośrednio na zagrywce w ekipie zwycięzców tegorocznej Ligi Światowej najczęściej punktowali Taras Chtiej, Denis Brjukow i Dmitrij Muserskij. Trzy zagrywki punktowe na swoim koncie zapisał Lucas, dwa punkty do łącznego dorobku podopiecznych Bernardo Rezende dodał Giba, a jedno ‘oczko’ Marlon.

Przy bardzo dobrej zagrywce Rosjan Brazylijczycy utrzymali wysokie noty za perfekcyjny odbiór. Na 86 serwisów rywali przyjmujący Canarinhos 49 przyjęli idealnie w punkt, kończąc spotkanie ze średnią notą 47,67%. Najpewniejszymi punktami w szeregach Brazylii okazali się być Giba i Murilo, uzyskując odpowiednio 54,55% i 52,94% za perfekcyjny odbiór. Nieco słabiej zaprezentował się Sergio, brazylijski libero na 28 zagrań rywala idealnie do swojego rozgrywającego dograł 13 piłek ( 32,14%). Również w tym elemencie, zbliżony, choć minimalnie słabszy rezultat osiągnęli podopieczni trenera Alekno. Średnia zespołowa Rosjan to 45,05%. Wynik swojego zespołu w znacznym stopniu zawyżył Taras Chtiej, przyjmując idealnie 59,26% serwisów rywala.

       BRAZYLIA      ROSJA
Punkty:
1. Godoy Filho Gilberto 16 pkt 1. Michajłow Maksym 26 pkt
2. Lopes Theo 16 2. Birjukow Denis 15
3. Endres Murilo 12 3. Chtiej Taras 14
Atak:
1. Lopes Theo 14 pkt 1. Michajłow Maksym 24 pkt
2. Godoy Filho Gilberto 12 2. Birjukow Denis 12
3. Endres Murilo 11 3. Chtiej Taras 10
Blok:
1. Vissotto Leandro 2 pkt 1. Wołkow Aleksander 3 pkt
2. Godoy Filho Gilberto 2 2. Chtiej Taras 2
3. Saatkamp Lucas 2 3. Muserskij Dmitrij 2
Zagrywka
1. Saatkamp Lucas 3 pkt 1. Chtiej Taras 2 pkt
2. Godoy Filho Gilberto 2 2. Birjukow Denis 2
3. Muraguti Marlon 1 3. Muserskij Dmitrij 2

 

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved