Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > M. Michajłow: Pewność siebie kluczem do zwycięstwa

M. Michajłow: Pewność siebie kluczem do zwycięstwa

fot. archiwum

Maksim Michajłow został wybrany najwartościowszym zawodnikiem turnieju finałowego LŚ, lecz jak sam przyznał - indywidualne nagrody nie są dla niego najważniejsze. Zaś pytany o receptę na pokonanie Brazylii odpowiedział, iż jest to pewność siebie.

Finałowe spotkanie Ligi Światowej między reprezentacjami Rosji i Brazylii było niezwykle zaciętym i wyrównanym bojem, stojącym na wysokim poziomie. Ostatecznie jednak z tarczą z tego pojedynku wyszli Rosjanie, stając na najwyższym stopniu podium turnieju. W czym podopieczni Władimira Alekno byli lepsi od „Canarinhos”? – Sądzę, że przede wszystkim nie myśleliśmy o tym, jakim Brazylia jest przeciwnikiem – mówił tuż po zakończeniu spotkania Maksim Michajłow. – Wyszliśmy na boisku pewni siebie i wygraliśmy dzięki wierze w swoje umiejętności – tłumaczył rosyjski atakujący.

Maksim Michajłow niewątpliwie był najrówniej grającym zawodnikiem spośród całej rosyjskiej ekipy. Był także egzekutorem drużyn przeciwnych, które bezlitośnie punktował, zapewniając zwycięstwo swojej reprezentacji w całym turnieju. Musiało to przynieść efekt w postaci nagrody dla najwartościowszego zawodnika Final Eight dla Michajłowa. Pytany, czy spodziewał się tego wyróżnienia, Michajłow odpowiedział, że najważniejsza jest dla niego pomoc własnej drużynie. – Właściwie to nawet o tym nie myślałem, cieszę się z tej nagrody, ale to wynik całego zespołu liczy się dla mnie, chociaż to naprawdę wspaniałe wyróżnienie – mówił skromnie Rosjanin.

Na koniec, Michajłow pytany o najbliższe cele jakie przed sobą stawia „Sborna”, o to co chcą osiągnąć na mistrzostwach Europy, zaznaczył, iż na chwilę obecną nie wybiegają tak daleko w przyszłość. – Na razie cieszymy się z naszego sukcesu, do następnego turnieju mamy jeszcze trochę czasu, czeka na nas wiele pracy i wiele meczów – zakończył najwartościowszy zawodnik turnieju finałowego Ligi Światowej.*Rozmawiał Cezary Makarewicz (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved