Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Luciano De Cecco: Nie potrafiliśmy poradzić sobie z presją

Luciano De Cecco: Nie potrafiliśmy poradzić sobie z presją

fot. archiwum

Luciano de Cecco został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju finałowego LŚ 2011. Ten młody zawodnik już jest reżyserem gry Argentyńczyków, a wielu ekspertów wróży mu wielką karierę. Sam zachowuje wstrzemięźliwość.

Nie udało wam się wywalczyć medalu. Mecz z Polakami był chyba najsłabszy w waszym wykonaniu w tym turnieju.

Lucjano De Cecco: – To prawda. Nie udało nam się zagrać na naszym normalnym poziomie. Prawdopodobnie nie potrafiliśmy poradzić sobie z presją i za bardzo chcieliśmy zdobyć medal. Dla nas ten mecz był jak finał i dlatego nie poradziliśmy sobie. Nie mamy jeszcze na tyle doświadczenia, by zagrać swoją siatkówkę w bardzo istotnym meczu dla nas.

Jak to się stało, że zrobiliście takie postępy w tym roku. Co jest waszym atutem w grze?– Na pewno opieramy się na bloku i zagrywce, ale naszym kluczem jest zespół. Nie ma u nas indywidualności, każdy gra dla drużyny. Najważniejsze są rezultaty ekipy i nad tym pracujemy na każdym treningu.

 

Dostałeś nagrodę dla najlepszego rozgrywającego. To w tobie, wielu ekspertów widzi nowego Ricardo, Balla …

– Żeby być takim jak Ricardo, Ball, Zagumny trzeba jeszcze bardzo ciężko pracować. Mnie nie interesują nagrody indywidualne. Oczywiście – jest to miłe, ale nie to się liczy. Nie ja wygrywam mecze. Ode mnie zależy wiele, ale musi pomóc cały zespół. To, że eksperci mówią takie rzeczy to ich prawo. Ja się nad tym nie zastanawiam, staram się robić swoje i poprawiać moją grę jak tylko mogę.

* rozmawiała Anna Kossabucka
* Więcej na www.plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved