Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Serbki wygrywają na zakończenie rundy zasadniczej

LE K: Serbki wygrywają na zakończenie rundy zasadniczej

fot. archiwum

Reprezentacja Serbii już wcześniej zapewniła sobie udział w turnieju finałowym Ligi Europejskiej, który zostanie rozegrany w przyszłym tygodniu w Stambule. Podopieczne Zorana Terzicia w ostatnim meczu wygrały 3:0 z reprezentacją Grecji.

Co ciekawe Serbki wygrały wszystkie 12 spotkań w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej i są faworytkami turnieju finałowego. Zoran Terzić dał odpocząć kapitan Maji Ognjenović. Mimo tego, Serbki rozpoczęły znakomicie, zdobyły kilkupunktową przewagę nad gospodyniami (12:5). Zawodniczki z Bałkanów dobrze zagrywały, w całym meczu zdobyły w sumie 9 asów serwisowych, odrzuciły Greczynki od siatki i wygrały łatwo 25:10.

Gospodynie nie poddały się, w drugiej partii wyszły na prowadzenie 7:2. Greczynki podjęły ryzyko na zagrywce, ale nie były skuteczne i ich przewaga malała (10:6, 12:8, 16:13). Sanja Malagurski doprowadziła do remisu po 16. Od tego momentu drużyny grały punkt za punkt. W końcówce Jovana Brakocević zapewniła Serbkom wygraną 25:23.

W trzeciej partii Terzić desygnował do gry Tijanę Malesević i Nadję Ninković, które zmieniły Brakocević i Natashę Krsmanović. Mimo zmian Serbki dominowały na boisku. Gospodynie popełniły wiele błędów i nie były w stanie nawiązać walki z rywalkami. Ostatecznie Serbki wygrały 25:12 i całe spotkanie 3:0. Najlepszą zawodniczką w zespole gości była Sanja Malagurski, która zdobyła 16 oczek. Najwięcej punktów dla Grecji zdobyła Eleni Kiosi – 9.Grecja – Serbia 0:3
(10:25, 23:25, 12:25)

Składy zespołów:
Grecja:
Koutouxidou, Kiosi (9), Tzanakaki (7), Giota (5), Tsima (1), Chantava (5), Kelesidou (libero) oraz Papafotiou i Merteki (3)
Serbia:
Brakocević (10), Malagurski (16), Krsmanović (3), Molnar (5), Antonijević (3), Rasić (12), Cebić (libero) oraz Lazarević, Malesević (2), Ninković (2) i Popoić

Zobacz również:
Wyniki 6. kolejki oraz tabela gr. A Ligi Europejskiej kobiet

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved