Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Nowe twarze w Piaście Szczecin

II liga K: Nowe twarze w Piaście Szczecin

fot. archiwum

Jak większość klubów siatkarskich w Polsce II-ligowy szczeciński Piast rozpocznie przygotowania do nowego pod koniec lipca. Do tego czasu włodarze SSPS-u mają skompletować skład. Już teraz jednak w zespole pojawiło się kilka nowych zawodniczek.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie zawodniczki, które rozpoczną przygotowania, będą w składzie drugoligowego zespołu. O tym, kto w nim ostatecznie zagra, poza tymi, które już mają podpisane kontrakty, zadecyduje trener po pierwszym tygodniu treningów. Na tą chwilę pewne gry są Aleksandra Motyk, Justyna Pawlak, której dalsze występy w Piaście jeszcze do niedawna stały pod drużyn znakiem zapytania oraz już pozyskane: Małgorzata Wysocka, Natalia Matusz z Chemika Police, młoda rozgrywająca Agata Wilk (wychowanka RSMS-u Police), środkowa Sandra Guzowska i libero Marta Jonak – ostatnio grające w KŚ AZS Politechniki Śląskiej, spadkowiczu z I ligi. To nie wszystkie nabytki Piasta. – Chcemy stworzyć zespół, którego celem będzie co najmniej wejście do czołowej czwórki w najbliższym sezonie – mówi prezes Zbigniew Popielski.Stąd też cały czas trwają rozmowy z kolejnymi zawodniczkami – zapewnia.

W kręgu zainteresowań Piasta są Olga Butt-Hussaim, Justyna Kwiecień oraz kilka siatkarek, których nazwisk włodarze klubu na razie nie chcą zdradzać. W zespole prawdopodobnie pozostaną podstawowe zawodniczki ubiegłego sezonu: Karolina Kijana, Joanna Kolec, Natalia Barczewska. Nie zobaczymy natomiast Magdy Strąg, Joanny Wojtas oraz Adrianny Król, która zrezygnowała z gry z powodów osobistych.

Na więcej konkretów odnośnie nowych siatkarek przyjdzie czas po pierwszym tygodniu treningów drużyny, bo wtedy właśnie wyklarować ma się czołowa dwunastka, która będzie tworzyć pierwszy zespół i pojedzie na dwutygodniowy obóz przygotowawczy.Część zawodniczek, które nie załapią się do składu na II ligę najprawdopodobniej będą grały w III-ligowym zespole Piasta wraz z tymi, które już w ubiegłym sezonie reprezentowały klub w tych rozgrywkach.

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved