Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Idi wraca do Friedrichshafen

Idi wraca do Friedrichshafen

fot. archiwum

Idner Faustino Lima Martins, zwany Idim, po niecałym sezonie spędzonym w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle powrócił do VfB Friedrichshafen. W klubie tym spędził trzy poprzednie lata, trzykrotnie zdobywając z nim mistrzostwo Niemiec i raz Puchar Niemiec.

33-letni Idi posługujący się zarówno brazylijskim, jak i portugalskim paszportem, po opuszczeniu Friedrichshafen miał grać w zespole brazylijskim Minas TC. Nie grał tam jednak długo, przybywając w grudniu do ZAKSY po kontuzji Sebastiana Świderskiego. W Kędzierzynie nie został na kolejny rok. Jak informuje oficjalna strona VfB Friedrichshafen, przyjmujący podpisał kontrakt z mistrzem Niemiec do roku 2013, z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Zarówno włodarze klubu, jak i sam zawodnik nie ukrywają radości z takiego obrotu sprawy. – Cieszę się, że mam Idiego w zespole. Wiemy, czego po nim się spodziewać. – mówi trener Stelian Moculescu. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że atrakcyjność naszego klubu oraz wysoka jakość życia w naszym pięknym regionie spowodowały, że taki gracz jak Idi zdecydował się tu przybyć, nie kierując się aspektami finansowymi – wtóruje mu prezes klubu Jürgen Hauke.

Sam zawodnik, który był zawsze ulubieńcem miejscowej publiczności, tak opowiada o swoim ostatnim roku i decyzji powrotu do niemieckiego klubu – Opuszczając Friedrichshafen chciałem czegoś nowego. W Brazylii mieliśmy wprawdzie dobry zespół, ale po latach w Europie nie czułem się tam dobrze. Najpierw wróciłem do domu do Portugalii, a potem otrzymałem ofertę z ZAKSY. Czas spędzony tam był dobry, ale nie wystarczająco dobry. Straciłem kilka rzeczy, które powinienem zabezpieczyć. Dotyczy to mojego życia prywatnego, ale i mojego zawodu jako sportowca – tłumaczy dość ogólnikowo Brazylijczyk.* autor: Edyta Gwóźdż
* więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved