Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Cenne punkty Polaków, awans biało-czerwonych w rankingu FIVB

Cenne punkty Polaków, awans biało-czerwonych w rankingu FIVB

fot. FIVB

Trzecie miejsce w World League to nie tylko spory sukces polskiej reprezentacji, ale również bezcenne punkty do światowego rankingu, które pozwoliły biało-czerwonym awansować o dwie pozycje. Obecnie Polacy będą zajmowali ósme miejsce.

W ubiegłym roku biało-czerwoni w Lidze Światowej nie zaprezentowali się najlepiej. To sprawiło, że zdobyli zaledwie pięć punktów do rankingu FIVB. W tegorocznej edycji podopieczni Andrei Anastasiego wywalczyli brązowy medal oraz 40 oczek do rankingu. Dzięki temu Polakom udało się wyprzedzić Niemców oraz Argentyńczyków. Lepsza lokata najprawdopodobniej da naszym siatkarzom  aż trzy szanse zdobycia przepustek na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, czyli udział w Pucharze Świata, europejskim turnieju kwalifikacyjnym oraz turnieju interkontynentalnym.

W czołówce największy spadek (o dwie lokaty) zanotowali Serbowie, którzy w ogóle nie zakwalifikowali się do turnieju finałowego Ligi Światowej oraz Kubańczycy. Mimo nie najlepszego występu w Ergo Arenie Włosi zdołali awansować z szóstego na czwarte miejsce. Na czele nadal znajduje się Brazylia, zaś tuż za jej plecami plasuje się tegoroczny zwycięzca World League – Rosja.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved