Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Brzostek i Kołosińska wygrały turniej w Gorzewie

Brzostek i Kołosińska wygrały turniej w Gorzewie

fot. archiwum

Czwarty turnieju Grand Prix kobiet w siatkówce plażowej zdominowały pary reprezentacyjne. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska pokonały w finale Katarzynę Urban i Karolinę Sowałę. Trzecie miejsce przypadło parze Martyna Wardak/Ilona Zielińska.

Turniej w Gorzewie był czwartym i ostatnim turniejem eliminacyjnym do mistrzostw Polski. Nad przepiękne jezioro Białe w powiecie gostynińskim dotarło 15 par, w tym dwie nasze pary reprezentacyjne, które zgodnie z oczekiwaniami dotarły aż do finału. Pod nieobecność w najlepszej parze tegorocznego rankingu Joanny Wiatr, która w tym czasie pełniła swoje trenerskie obowiązki na zawodach młodzieżowych, Martyna Wardak zagrała z Iloną Zielińską. Rozstawione z numerem 1. w turnieju zostały Agnieszka Wołoszyn i Iwona Lodzik.

W związku z tym, że do piątkowych kwalifikacji zgłosiło się tylko 7 par, zamiast gier eliminacyjnych rozegrano turniej towarzyski, a najlepsze pary otrzymały od organizatorów nagrody. Prawdziwe granie rozpoczęło się jednak w sobotę. Jak burza przez kolejne mecze szły nasze pary reprezentacyjne, które po trzech wygranych zapewniły sobie awans do półfinału już pierwszego dnia turnieju. Katarzyna Urban i Karolina Sowała oraz Monika Brzostek i Kinga Kołosińska nie miały sobie równych i w każdym meczu udowadniały, że należą do absolutnej czołówki polskich par żeńskiej siatkówki plażowej. Do niedzielnych ćwierćfinałów awansowały również rozstawione z numerem 1. Iwona Lodzik i Agnieszka Wołoszyn, a także pary Wardak/Zielińska, Kozińska/Oleksy i Paszek/Bekier.

W pierwszych grach niedzielnych kibice zgromadzeni na plaży „Nowe KPB" w Gorzewie mogli oglądać dwa ciekawe pojedynki. Na boisku 1. Ilona Zielińska i Martyna Wardak pokonały Darię Paszek i Renatę Bekier, a na boisku 2. w trzech setach Agnieszka Wołoszyn i Iwona Lodzik okazały się lepsze od Martyny Kozińskiej i Agaty Oleksy. Zapowiadało to niezwykłe emocje w meczach półfinałowych oraz spotkaniach o medale.Okazało się, że emocji nie brakowało tylko w jednym z meczów półfinałowych. Katarzyn Urban i Karolina Sowała w pierwszym secie pokonały Wardak i Zielińską do 15, jednak w drugiej partii przeciwniczki zrewanżowały się wygraną do 17. Sprytne przebicia na wolne pole Ilony Zielińskiej i blok Martyny Wardak spowodowały, że kibice mogli być świadkami kolejnego tie-breaka. W nim jednak ponownie lepsze okazały się reprezentantki Polski i to one po wygranej 15:12 awansowały do finału. W drugim meczu półfinałowym Monika Brzostek i Kinga Kołosińska pewnie w dwóch setach pokonały parę Wołoszyn/Lodzik.

Mecz o 3. miejsce w turnieju rozpoczął się od mocnego uderzenia Agnieszki Wołoszyn i Iwony Lodzik, brązowych medalistek z ostatniego turnieju w Poznaniu. Zwłaszcza blok Iwony okazał się decydujący, ataki Martyny Wardak i Ilony Zielińskiej raz po raz wracały na ich stronę boiska, a przewagę rywalek obrazuje wynik pierwszego seta – 21:14. W drugiej partii jednak obraz gry zaczął się zmieniać. Martyna i Ilona uporządkowały swoje poczynania na boisku niemiłosiernie męcząc zagrywka Agnieszkę Wołoszyn. Wygrana do 16 pozwoliła parze Wardak/Zielińska na doprowadzenie do tie-breaka. W nim liderka krajowego rankingu wraz ze swoją nową partnerką wykorzystały słabszą dyspozycję w przyjęciu Agnieszki Wołoszyn i wygrywając do 9 zdobyły brązowe medale gorzewskiego turnieju.

Finał był wewnętrzną sprawą par reprezentacyjnych, które wyraźnie były w turnieju najlepsze. Pierwszy set to ogromna przewaga i dominacja pary Urban/Sowała. Po wygranej do 12 wydawało się, że los spotkania finałowego jest już przesądzony i emocji w tym meczu nie będzie. Nic bardziej mylnego. Ambitnie grające Brzostek i Kołosińska doskonale rozpoczęły druga partię. Urban i Sowała wprawdzie odrobiły straty i doprowadziły do remisu, jednak końcówka znów padła łupem ich młodszych koleżanek. Kibice mogli więc szykować się na kolejnego tie-breaka tego dnia. W nim ponownie lepsze okazały się Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, które bezlitośnie wykorzystywały błędy w przyjęciu i nieporozumienia w drużynie rywalek.

półfinały:
Brzostek/Kołosińska – Lodzik/Wołoszyn 2:0
(21:18, 21:13)
Urban/Sowała – Wardak/Zielińska 2:1
(21:15, 17:21, 15:12)

mecz o 3. miejsce:
Lodzik/Wołoszyn – Wardak/Zielińska 1:2
(21:14, 16:21, 9:15)

finał:
Brzostek/Kołosińska – Urban/Sowała 2:1
(12:21, 21:17, 15:9)

Czołówka klasyfikacji turnieju w Gorzewie:

1. Monika Brzostek/Kinga Kołosińska
2. Katarzyna Urban/Karolina Sowała
3. Martyna Wardak/Ilona Zielińska
4. Agnieszka Wołoszyn/Iwona Lodzik
5-6. Martyna Kozińska/Agata Oleksy
Daria Paszek/Renata Bekier
7-8. Sylwia Pilarek/Aneta Gancarczyk
Natalia Płodowska/Joanna Szczepaniak

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved