Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bernardo Rezende: Rosja zasłużyła na wygraną

Bernardo Rezende: Rosja zasłużyła na wygraną

fot. archiwum

- Będziemy ciężko pracować, żeby być godnym przeciwnikiem dla nich - przyznał po przegranym spotkaniu Bernaro Rezende. - Nasz trener odegrał ogromną rolę w tym sukcesie ponieważ przyszedł do naszej drużyny i przebudował ją - przyznał Chtiej.

Gilberto Godoy Filho (kapitan reprezentacji Brazylii): – To był świetny mecz, bardzo widowiskowy dla wszystkich. To był jeden z najbardziej ekscytujących meczów ostatnich lat. Teraz musimy zrozumieć co się stało i skupić się na kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz na mistrzostwach Ameryki Południowej. Jestem dumny z mojej drużyny i obiecuję więcej. Rosja zagrała bardzo dobrze, a rosyjska szkoła siatkówki jest niesamowita. To nie tylko siła, ale także mądrość w grze. Zagrali świetnie w bloku i mieli bardzo dobrą zagrywkę.

Taras Chtiej (kapitan reprezentacji Rosji): – Mam nadzieję, że ten finał podobał się wszystkim. Mecz zakończył się wynikiem 3:2, prawdziwa siatkarska fiesta. Chciałbym podziękować polskim kibicom, że wypełniali halę podczas całego turnieju. Pozostaniecie w naszych sercach na długo razem z tymi złotymi medalami. Sądzę, że mogę się zgodzić ze słowami Priddiego, że jesteśmy jednym z najlepszych zespołów na świecie, ponieważ zakończyliśmy ten turniej sukcesem. W naszym kraju panuje przekonanie, że powinniśmy być liderami, więc będziemy nad tym pracować by pozostać na szczycie. Nasz trener odegrał ogromną rolę w tym sukcesie ponieważ przyszedł do naszej drużyny i przebudował ją. To bezcenne.

Bernardo Rezende (trener reprezentacji Brazylii): – Rosja zasłużyła na wygraną. Staraliśmy się dorównać im w bloku. Wywierali na nas presję w zagrywce i w ataku. Świetnie zagrali też na siatce. Mają potencjał, żeby dominować. Będziemy ciężko pracować, żeby być godnym przeciwnikiem dla nich. Być może teraz część presji zostanie zdjęta z naszych barków. Niektórzy z moich młodszych zawodników przyznała, że poczuli ulgę, nie radość, po awansie do finału. Teraz musimy odkryć co sprawiło, że przegraliśmy, przeanalizować i wyciągnąć lekcję z tego meczu.Oleg Moliboga (menadżer reprezentacji Rosji): – Nasza gra była warta finału. Brazylia to najlepsza drużyna na świecie i wygrali wiele turniejów. Dzisiaj byliśmy szczęśliwcami, którzy ich pokonali. Jesteśmy jedną z najlepszych drużyn. Ten mecz był bardzo wyrównany ale ostatecznie to my okazaliśmy się być lepsi. Atmosfera była niesamowita. Nawet podczas wczorajszego meczu z Polską doping był bardzo przyjacielski, nie było negatywnych emocji, więc gra tutaj była dla nas przyjemnością. Tym wynikiem udowodniliśmy, że jesteśmy szczęśliwcami, ale szczęściu trzeba pomóc, więc musimy wciąż ciężko pracować.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved