Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Alojzy Świderek: Z każdej ekipy trzeba wziąć to, co najlepsze

Alojzy Świderek: Z każdej ekipy trzeba wziąć to, co najlepsze

fot. archiwum

- Na pewno nie damy rady grać tak jak Rosja czy Kuba. Nie mamy warunków. Będziemy się zatem wzorować na innych potęgach. Z każdej ekipy trzeba wziąć to, co najlepsze - mówi nowy szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji Polski, Alojzy Świderek.

Biało-czerwone zajęły czwarte miejsce w Pucharze Jelcyna. Mimo, że Polki pojechały do Rosji w okrojonym składzie, to pokazały się z dobrej strony. Podczas towarzyskiego turnieju prowadził je Wiesław Popik. Jednak już wiadomo, iż nowym trenerem naszych siatkarek został Alojzy Świderek. Czy nie ma on obaw przed nowym wyzwaniem? – Gdybym się bał, nie wziąłbym tej roboty – mówi nowy opiekun kadry. – Z presją trener reprezentacji musi umieć sobie radzić – dodaje Świderek.

Przed Alojzym Świderkiem trudne zadanie, czyli utworzenie drużyny narodowej niemal od początku. Zapewne jednym z jego celów będzie namówienie do powrotu do kadry najbardziej doświadczonych zawodniczek oraz poprawa atmosfery w drużynie. A co będzie najtrudniejsze? – Najtrudniejsze jest przekonanie zawodniczek czy zawodników do wizji, którą się chce realizować – uważa szkoleniowiec. – Dziewczyny muszą uwierzyć w sens naszej pracy, w to, że cel, jaki sobie stawiamy, jest realny. Że praca, jaką wykonujemy, metody, jakie stosujemy, są odpowiednie, że prowadzą nas do sukcesu – wylicza na łamach Polski The Times nowy trener Polek.

Przypomnijmy, że wcześniej Świderek był już asystentem Andrzeja Niemczyka w żeńskiej reprezentacji oraz drugim trenerem męskiej kadry, gdy prowadził ją Raul Lozano. Czego nauczył się od Argentyńczyka? – Organizacji treningu. Raúl wprowadził do Polski metody szkoleniowe, które na świecie były znane od lat, ale u nas jakoś niestosowane. Poza tym był, jak wiadomo, bardzo konsekwentny. Potrafił podjąć trudną decyzję, która była słuszna, i wszyscy o tym wiedzieli, ale wielu bało się nawet o niej mówić – kończy Świderek.



źródło: inf. własna, Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved