Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Gruszka: Naprawdę szkoda tego meczu

Piotr Gruszka: Naprawdę szkoda tego meczu

fot. archiwum

- Na pewno nie wyszliśmy na boisko żeby przegrać - powiedział po przegranytm z Rosjanami meczu Piotr Gruszka. Dziś Polacy staną przed szansą zdobycia medalu Ligi Światowej. - Musimy zrobić wszystko żeby wywalczyć brąz - zapowiada Gruszka.

Polacy mimo dobrej gry ulegli we wczorajszym półfinałowym pojedynku reprezentacji Rosji. – Przegraliśmy półfinał i naprawdę szkoda tego meczu, bo był taki moment, że graliśmy naprawę bardzo dobrze. Rosjanie budowali sobie przewagę dzięki mocnej zagrywce na początku i w połowie seta i to dało im taki oddech, mogli dzięki temu swobodnie grać – mówi Piotr Gruszka.W czwartej partii chyba wszyscy widzieli, że były dwa takie momenty, kiedy reprezentacja Rosji zbudowała sobie przewagę i nie udało nam się już tego zniwelować. Graliśmy dobrze w ataku, kiedy mieliśmy do skończenia wysokie piłki, dużo obijaliśmy po bloku przeciwnika, ale czasem nawet przy trzecim, czy czwartym nabiciu piłka nie dotykała parkietu. Na pewno nie wyszliśmy na boisko żeby przegrać – dodaje.

Osobiście cieszę się, że mogę tu być z chłopakami i w jakiś sposób pomóc kadrze, jutro przed nami szansa na zdobycie medalu dla Polski. Mam nadzieję, że się uda, musimy zrobić wszystko żeby wywalczyć brąz – zapowiada reprezentant Polski. – W finale jeśli Rosja będzie dobrze zagrywała ma szansę na złoto, jeśli zawiodą w tym elemencie, to faworytem będzie Brazylia – przewiduje Gruszka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved