Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Klimek i Witczak zwycięzcami Beach Ball Tour w Krynicy Morskiej

Klimek i Witczak zwycięzcami Beach Ball Tour w Krynicy Morskiej

Para Grzegorz Klimek, Dominik Witczak zwyciężyła w rozgrywanym w Krynicy Morskiej, pierwszym turnieju Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. W meczu o trzecie miejsce triumfowali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Niedziela była dniem najważniejszych rozstrzygnięć pierwszego turnieju Beach Ball Tour 2011. Od samego rana najlepsze pary turnieju walczyły o zwycięstwo oraz o punkty rankingowe, które przybliżą je do wielkiego finału oraz upragnionego medalu mistrzostw Polski. Pojedynki były bardzo zacięte, a wysoki poziom oklaskiwany był przez komplet publiczności na trybunach. W pierwszym półfinale para Sebastian Sobczak i Piotr Janiak nie dała szans dobrze spisującej się do tej pory w turnieju parze Kantor/Łosiak. W drugim półfinale Grzegorz Klimek z Dominikiem Witczakiem stoczyli bardzo zacięty pojedynek z parą Tomasz Sińczak, Rafał Matusiak. Oba sety była zacięte, ale w końcówkach skuteczniejsi byli Witczak i Klimek i to oni stanęli przed szansą wygrania turnieju.

W meczu o trzecie miejsce wyżej notowana para Piotr Kantor, Bartosz Łosiak w dwóch setach pokonała parę Matusiak/Sińczak i to oni stanęli na najniższym stopniu podium. Wielki finał stał na bardzo wysokim poziomie. Przy wsparciu publiczności zawodnicy stworzyli widowisko godne meczu o pierwsze miejsce. W pierwszym secie walka była bardzo wyrównana, ale w końcówce seta imponujące serwisy Dominika Witczaka przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść jego pary. W drugim secie, scenariusz był podobny. Na początku seta prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale potem dobra gra blokiem Witczaka i proste błędy w przyjęciu Sobczaka i Janiaka spowodowały, że Witczak z Klimkiem odskoczyli na kilka punktów i kontrolowali przebieg seta do końca. Dzięki wygranej 2:0 wygrali pierwszy turniej Beach Ball Tour 2011, głównie dzięki znakomitej postawie w niedzielnych meczach.

Turniej w Krynicy Morskiej był bardzo udany zarówno pod względem organizacyjnym i sportowym. Publiczność, która przybywała tłumnie na trybuny nie mogła narzekać na poziom oraz pogodę. Wiele znakomitych spotkań udowadnia, że najważniejszy polski turniej w siatkówce plażowej mężczyzn w tym roku będzie emocjonujący, a poziom będzie bardzo wysoki.

źródło: inf. prasowa