Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Juniorki po obozie w Kielnarowej, kadra na mundial za kilka dni

Juniorki po obozie w Kielnarowej, kadra na mundial za kilka dni

Zakończyło się jedno z ostatnich zgrupowań polskich juniorek przed mistrzostwami świata, które pod koniec lipca rozpoczną się w Peru. Pomimo zapowiedzi trenerowi Kosatce nie udało się wyłonić składu, który zabierze do Ameryki Południowej.

Skład reprezentacji Polski juniorek sztab szkoleniowy chciał podać po zgrupowaniu w Kielnarowej. Jak udało się ustalić Strefie Siatkówki, trener Grzegorz Kosatka nie wybrał jeszcze „dwunastki", która 19 lipca odleci na mistrzostwa świata do Peru. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie za kilka dni po obozie w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie uda się już tylko czternaście zawodniczek.

Ostatecznym sprawdzianem formy młodych siatkarek przed mistrzostwami świata miały być trzy mecze towarzyskie z reprezentacją Słowacji. W Łańcucie, gdzie sparowały kadrowiczki, pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną gości 3:0 (25:21, 25:18, 25:15). W drugim, także przegranym spotkaniu, Polki zdołały rywalkom urwać tylko seta. Trzeci mecz rozegrany został za zamkniętymi drzwiami. W nim podopieczne Grzegorza Kosatki ponownie uległy w trzech setach, ale lepsze były już w dwóch dodatkowych partiach.