Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dante: To był bardzo nerwowy mecz

Dante: To był bardzo nerwowy mecz

fot. archiwum

W pierwszym półfinale LŚ Brazylia pokonała Argentynę 3:0, ale aktualnym mistrzom świata wcale nie było łatwo pokonać rewelację rozgrywek. - Ludzie widząc wynik mogą pomyśleć, że jak było 3:0, to było łatwo wygrać. Ale było ciężko - powiedział po meczu Dante.

Anna Bagińska: Argentyna sprawiła wam dzisiaj sporo kłopotów.

Dante:Tak, zresztą wszyscy widzieli to spotkanie. Argentyna zagrała bardzo dobrze w obronie, my z kolei graliśmy lepiej w grze na siatce. Ten mecz był bardzo nerwowy, bo przecież to jest półfinał Ligi Światowej. Ludzie widząc wynik mogą pomyśleć, że jak było 3:0, to było łatwo wygrać. Ale sama widziałaś, że było ciężko. Ale to już jest przeszłość, bo w niedzielę gramy finał.

A w tym finale zagracie najprawdopodobniej z Rosją…Jeszcze tego nie wiemy (rozmowa miała miejsce przed meczem Polska-Rosja – przyp. red.). Jeżeli to będzie Rosja, to będzie ciężko, bo to obecnie najlepsza drużyna na świecie. Z tą drużyną zresztą graliśmy w finale zeszłorocznej Ligi Światowej w Argentynie. Polska z kolei ma za sobą szalonych, głośnych kibiców.

W ostatnim meczu grupowym w piątek trener Rezende dał odpocząć kluczowym zawodnikom. To jak widać się opłaciło.

Oczywiście. Zresztą popatrz na Argentynę, co zrobił Javier Weber w piątek? Też wpuścił na boisko rezerwowych. Dlaczego? Bo i tak mieliby pierwsze miejsce w grupie, nawet jakby przegrali 0:3. Tak samo zrobił Rezende i to była dobra decyzja. Poza tym dla niego jest ważna jeszcze jedna rzecz. On chce, by wszyscy jego zawodnicy byli gotowi do gry.

* w Gdańsku rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved