Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Marzył mi się medal…

Bartosz Kurek: Marzył mi się medal…

fot. archiwum

- Mamy bardzo duży potencjał, możemy osiągnąć wiele, ale potrzeba na to jeszcze bardzo dużo czasu - mówił po meczu z Argentyną Łukasz Żygadło. - To fantastyczny wynik dla Polski, pierwszy medal Ligi Światowej w historii - cieszył się Bartosz Kurek.

Niezależnie od tego czy wygrywamy, czy przegrywamy zawsze bardzo ciężko pracujemy, cieszy nas bardzo ten wynik osiągnęliśmy coś co było praktycznie nieosiągalne przed turniejem – mówił po wygranej z Argentyną Paweł Woicki.Poza tym bardzo często bywało tak, że imprezy organizowane w Polsce okazywały się niewypałem pod względem sportowym, nam udało się obronić przed presją. Doping na trybunach nie zadziałał na nas paraliżująco, wręcz przeciwnie – bardzo nam pomógł – dodał rozgrywający reprezentacji Polski.

Mamy bardzo duży potencjał, możemy osiągnąć wiele, ale potrzeba na to jeszcze bardzo dużo czasu. Trener Anastasi bardzo nam pomaga, jego spokój na czasach udziela się nam. To prawda, że ma temperament, potrafi krzyknąć, powiedzieć kilka brzydkich słów pod nosem, ale na czasach zachowuje stoicki spokój i jest to bardzo pomocne – stwierdził z kolei Łukasz Żygadło.

To fantastyczny wynik dla Polski, pierwszy medal Ligi Światowej w historii, w Katowicach powiedziałem o tym, że mam pewne marzenie, ale go nie zdradzę. Założyłem sobie, że jeśli przeniknie ono do mediów, to nie spełni się. Marzył mi się medal i dziś udało się go zdobyć – mówił po meczu Bartosz Kurek. Nie zgadzam się z tym, że jestem najlepszym zawodnikiem od dawna w reprezentacji. Na moją dobrą grę w tym turnieju składała się również praca pozostałych zawodników i trenera. Nie lubię, kiedy określa się mnie mianem lidera. Dziś liderem w ataku był Kuba Jarosz, nie ja. Wydaje mi się, że kiedy w ramach zgrupowania kadry zbierają się zawodnicy, na których nie wszyscy liczą, to tworzy się w tej grupie ludzi specyficzna atmosfera wywołująca chęć udowodnienia czegoś niekoniecznie innym, ale sobie. Nie planujemy na dziś jakiegoś hucznego świętowania tego sukcesu, w najbliższym czasie mam zamiar wylecieć gdzieś do cieplejszych krajów i wykorzystać ten czas wolny jaki dostaniemy – dodał przyjmujący reprezentacji Polski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved