Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Anastasi: To jeden z największych sukcesów w karierze

Andrea Anastasi: To jeden z największych sukcesów w karierze

fot. archiwum

Po meczu o 3. miejsce zadowolenia nie kryli kapitanowie i trenerzy obydwu drużyn. Nie zabrakło także wzajemnych pochwał i komplementów. Szkoleniowiec Polaków natomiast nie krył ogromnej radości z medalu.

Rodrigo Quiroga (kapitan reprezentacji Argentyny): – Dziś czuliśmy ciężar stawki meczu. Nie zagraliśmy tak jak w poprzednich spotkaniach. Czuliśmy presję. Polacy naciskali na nas zagrywką i dobrą grą w ataku, a my popełniliśmy więcej błędów. Bycie tutaj to dla nas niesamowite doświadczenie, uczymy się jak grać takie mecze. Wczorajsze spotkanie nie miało żadnego znaczenia. Czuliśmy, że medal jest w naszym zasięgu. Poradzenie sobie z tą presją było naszym największym problemem. Polacy zagrali świetny mecz, byli rozluźnieni, grali w domu. Jakub Jarosz zagrał bardzo dobrze, Bartosz Kurek to niesamowity zawodnik, środkowi byli świetni a cały zespół był znakomity. My za to nie zagraliśmy dobrze i jesteśmy tym zawiedzeni.

Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski): – To wspaniały sukces, pierwszy medal w Lidze Światowej, szczególnie, że zdobyty w Polsce. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy nas wspierali w trudnych momentach. Czekaliśmy na zwycięstwo i w końcu to osiągnęliśmy. Cała ciężka praca, dwa i pół miesiąca treningów opłaciło się. Wiem, że Argentyńczycy czują się tak, jak my czuliśmy się wcześniej, ale chciałbym im pogratulować, ponieważ świetnie prezentowali się w tegorocznej Lidze Światowej. Na koniec przegrali, ale grali naprawdę bardzo dobrze.

Javier Weber (trener reprezentacji Argentyny): – Uważam, że dziś zagraliśmy słabo, nie tak jak w poprzednich spotkaniach. Polacy zaprezentowali się znacznie lepiej w ataki i w zagrywce, a to spowodowało różnicę. Wierzyłem w medal. Jestem zadowolony z mojej drużyn, bo podczas tegorocznej Ligi Światowej zagrali niesamowicie. To dla nas wspaniałe doświadczenie, bo mamy bardzo młody, ciągle głody gry zespół. Luciano De Cecco to świetny zawodnik i rozgrywający. Wierzę, że w ciągu roku, dwóch może zostać najlepszym rozgrywającym na świecie. Musi do tego dochodzić krok po kroku. To bardzo trudna pozycja, ale on to rozumie. Mam wielu utalentowanych zawodników, ale najważniejsze to grać jako drużyna.Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): – Argentyna to bardzo dobry zespół i musimy ich ciągle obserwować, ponieważ grają niesamowitą siatkówkę. Może nie po dzisiejszym meczu, ale bardzo podoba mi się ich system gry i chciałbym go wykorzystać w naszej drużynie. Weber to wyśmienity trener. Co do meczu, to nie potrafię wyrazić moich uczuć, jestem bardzo szczęśliwy. Chciałbym podziękować organizatorom, ponieważ uważam, że organizacja tego turnieju była najlepsza na świecie. Podziękowania należą się całemu sztabowi za wykonanie niesamowitej pracy. Oczywiście dziękuję też zawodnikom. Rozumieją mnie i moje metody pracy. Pracowaliśmy bardzo ciężko i zawodnicy rozumieli, że siła nie zawsze jest najważniejsza. Nie mieliśmy najszczęśliwszego początku turnieju, ale przetrwaliśmy. Najważniejsze dla mnie jest serce do gry i pasja, a to widziałem dziś na boisku. Moi zawodnicy wierzyli w zwycięstwo i w nasz plan, a ja wierzyłem w moich zawodników i moją drużynę. Zazwyczaj po sukcesie zespół jest bardziej pewny siebie. Wciąż jednak mamy nad czym popracować. Jestem bardzo zadowolony z sukcesu ponieważ zabrakło kilku kluczowych zawodników. Dla mnie to jeden z największych sukcesów w karierze.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved