Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarska rewolucja w Będzinie

Siatkarska rewolucja w Będzinie

fot. archiwum

Tak wielu roszad na przełomie dwóch sezonów w obozie siatkarskiego MKS-u MOS Intepromex Będzin już dawno nie było. Z zespołem rozstało się aż pięciu zawodników. Do zmiany doszło także w zarządzie klubu.

Nowym prezesem będzinian został Emil Bystrowski, który zastąpił Jacka Sitarka, sprawującego aktualnie funkcję wiceprezesa klubu. – Uznaliśmy, że takie posunięcie będzie najlepszym rozwiązaniem dla przyszłości będzińskiej siatkówki – krótko skomentował tę decyzję dotychczasowy przywódca pierwszoligowca, Jacek Sitarek.

Jesienią na parkiecie łagiskiej hali sportowej w składzie MKS-u na pewno nie ujrzymy: rozgrywającego – Krzysztofa Antosika (zagra w Cuprum Lubin), środkowych – Jakuba Kaźmierskiego i Arkadiusza Świechowskiego, przyjmującego – Mateusza Mędrzaka oraz atakującego – Damiana Zborowskiego. Chcieliśmy zatrzymać wszystkich graczy na kolejny sezon, lecz niektórzy z nich nie zaakceptowali nowych warunków umowy bądź też z powodów osobistych postanowili opuścić szeregi naszego klubu – mówił o przyczynach rozstania obecny sternik będzinian. Drużyny z Zagłębia Dąbrowskiego nie zasili również hospitalizowany w minionych rozgrywkach, Przemysław Kasparek.

Jak do tej pory z MKS-em oficjalnie związało się dwóch siatkarzy. Pierwszym z nich jest środkowy – Sławomir Szczygieł , a drugim, rozgrywający – Tomasz Michalak. 25-letni „rozpylacz" miejscowego zespołu mierzy 191cm wzrostu. W przeszłości występował w MMKS-ie Kędzierzyn – Koźle, Siatkarzu Wieluń czy Politechnice Opolskiej.W najbliższych tygodniach poznamy nazwiska kolejnych zawodników, którzy w sezonie 2011/2012 będą reprezentować barwy tutejszego MKS-u. – Cały czas prowadzimy rozmowy z bardzo ciekawymi siatkarzami, jednak na razie żadne umowy nie zostały z nimi podpisane, dlatego też chcemy być wiarygodni, opierać się na faktach i nie podawać zbędnych informacji do publikacji. Gracze z którymi negocjujemy nie są gwiazdami z najwyższej półki, ale są zawodnikami mogącymi wnieść wiele dobrego w poczynania naszej drużyny – zaznaczył Emil Bystrowski .

Będzinianie przygotowania do nowego sezonu zainaugurują wraz z początkiem kolejnego miesiąca. – W poniedziałek, 1-go sierpnia zawodnicy spotkają się w hali, gdzie rozpoczną treningi. Trzy tygodnie później wyjadą na obóz do Międzybrodzia Bialskiego z którego powrócą 2-go września. W tym czasie siatkarze mają rozegrać sparingi z okolicznymi zespołami lub z drużynami przebywającymi w pobliżu na podobnych obozach – ujawnił wiceprezes.

*autorem tekstu jest Łukasz Dytko, więcej w serwisie sportowezaglebie.pl

źródło: sportowezaglebie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved