Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Anastasi: Cały czas wierzę w mój zespół

Andrea Anastasi: Cały czas wierzę w mój zespół

fot. archiwum

Konferencja prasowa po spotkaniu Polska - Argentyna przebiegała w bardzo radosnej atmosferze, gdyż obie ekipy zagwarantowały sobie awans do półfinału. - Wierzę w nich cały czas, wierzę, że mogą grać lepiej - mówił dumny ze swojej drużyny Andrea Anastasi.

Rodrigo Quiroga (kapitan reprezentacji Argentyny): – Gratuluję reprezentacji Polski awansu do półfinału. To był trudny mecz do samego końca. My zrobiliśmy kilka zmian w składzie, ale myślę, że cały zespół grał dobrze. Polacy popełnili mniej błędów i dlatego wygrali. Zrobiliśmy dziś dużo błędów, a nasz serwis nie działał dobrze. Jutro będzie to jeden z najważniejszych elementów, więc musimy nad tym popracować. Teraz myślimy już tylko o przyszłości. Powodzenia dla Polski.

Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski): – Dziękuję bardzo za gratulacje, zwłaszcza, że mówi je nie tylko kapitan Argentyny, ale również mój nowy kolega z klubu. Jestem bardzo zadowolony, że wreszcie mamy dwa zadowolone zespoły na konferencji. Mecz był bardzo twardy od początku do końca. Spotkanie między Bułgarią i Włochami dało nam szansę zakwalifikowania się i ją wykorzystaliśmy. Cieszę się, że wygraliśmy, szczególnie dlatego, że jesteśmy u siebie i byłoby smutne, gdybyśmy skończyli zawody już teraz. Chciałbym podziękować fanom i prosić ich, by nadal byli z nami w ten weekend.

Javier Weber (trener reprezentacji Argentyny): – Gratulacje dla Polski za kwalifikację do półfinału. Myślę, że to był bardzo dobry mecz. Skorzystałem ze wszystkich moich graczy, to jest dla mnie bardzo ważne. W pierwszych dwóch setach przygotowywałem już szóstkę na jutro. Wiedzieliśmy, że mamy awans, więc mogliśmy przetestować innych zawodników.Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): – To jest bardzo ważne dla mnie i dla zespołu, że mamy ten awans. Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy z Argentyną, ponieważ moim zdaniem jest to najlepszy zespół, z którym graliśmy na tym turnieju. Grali z uśmiechem i bez presji. To był bardzo trudny mecz dla nas, mieliśmy dużą presję. Nasza grupa była bardzo trudna. Bułgaria i Polska wczoraj grały bardzo źle. Dzisiaj, Bułgaria zagrała wspaniale, a my dobrze, to nie było idealne, ale o wiele lepiej, niż wczoraj. Jutro mamy kolejny mecz, więc zobaczymy. Celem było dostać się do półfinału i zrobiliśmy to. To będzie zupełnie inny mecz, będzie nieco mniej ciśnienia. Oczywiście, możemy przegrać, bo Rosja to wspaniały zespół. Wczoraj było trudno, rozmawiałem z moimi zawodnikami bardzo dużo. Wierzę w nich cały czas, wierzę, że mogą grać lepiej. Powiedziałem im, że nie zawsze jest konieczne, aby rozwiązywać wszystko siłą i dzisiaj Bartosz Kurek nie serwował za każdym razem z całej siły, nie atakował z całej siły. Jestem bardzo szczęśliwy, że chłopcy walczyli przez cały czas. Oczywiście cieszę się, że będziemy grać przeciwko Rosji, a nie w Brazylii, bo wygraliśmy z Rosją już raz w tym roku ( w meczu towarzyskim), a nie byliśmy w stanie wygrać z Brazylią ani jednego z czterech meczów. Myślę, że oni też wolą grać z Rosją. Może jutro zagramy bardzo dobry, może wygramy. Musimy grać dobrze w siatkówkę, bo wiemy, że Rosja jest wielkim zespołem. W ciągu ostatnich trzech dni straciliśmy dużo energii i siły. Ten turniej nie jest bardzo dobrze zaplanowany, ponieważ nie można grać pięć dobrych spotkań w 5 dni, szczególnie jeśli grasz pięć setów, ale to jest Liga Światowa. Jutro mamy szansę może około dziesięcioprocentową, ale chcemy wygrać. Nie jesteśmy doskonali technicznie, musimy się poprawić, jeśli chcemy wygrać. Mamy wiele kontuzji i problemów, ale spróbujemy.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved