Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zmiany w gorzowskiej siatkówce

Zmiany w gorzowskiej siatkówce

fot. archiwum

Miała być bieda, a tu gorzowianie zmontowali zespół na czub tabeli. Czy znów za chwilę nie wpadną w długi? - Apeluję o odrobinę zaufania - mówił serwisowi gazeta.pl Krzysztof Śmigiel, olimpijczyk z Atlanty, od niedawna wiceprezes GTPS.

To już było. I to parę razy. Nawet o wiele bardziej efektownie – odbudowę gorzowskiej siatkówki w poprzednich latach, za namową ówczesnych działaczy, zapowiadał przecież nawet najsłynniejszy gorzowski wychowanek Sebastian Świderski, który przez chwilę był twarzą GTPS. – Zdaję sobie sprawę, że było już kilku przed nami i być może za rok, z takimi samymi obietnicami, znów pojawią się nowi ludzie – zaczął były zawodnik Krzysztof Śmigiel, który niedawno zgodził się wstąpić w szeregi zarządu klubu. – Proszę o jedno. Zaufajcie nam choć odrobinę, dajcie nam szansę, a my spróbujemy ją wykorzystać. Mogę szczerze powiedzieć, bo uczestniczyłem przy wszystkich rozmowach, że gdyby nie zimowe decyzje prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka, które w ogóle trudno opisać jakimiś rozsądnymi słowami, to dziś nie mielibyśmy żadnych długów, a pewnie jeszcze fajną sumkę na koncie na nowy sezon. Chwała chłopakom, którzy u nas grali, że zgodzili się na finansowe redukcje, bo teraz byłoby znacznie gorzej. Zresztą to dosięgło nie tylko siatkarzy, ale również innych gorzowskich sportowców. Pozostałe zaległości chcemy uregulować w lipcu. A kolejny, skromniejszy budżet szyjemy na miarę naszych możliwości – dodał Śmigiel.

Większa niż zwykle grupa ludzi, którzy zainteresowali się klubem siatkarskim w Gorzowie, chce odnowy tej dyscypliny w naszym mieście i większej ilości fanów na trybunach. Mają w tym pomóc akcje marketingowe, wychowankowie w składzie, a w dalszej perspektywie czerpanie z właśnie tworzonego systemu szkoleniowego, w oparciu o szkoły podstawowe i gimnazja. Plany sympatyczne, oby systematycznie realizowane.

Przygotowania do rozgrywek gorzowianie zaczną na początku sierpnia, pierwsza liga ruszy 1 października. A zimą znów będziemy mówić wyłącznie o zaległościach finansowych i złych nastrojach w drużynie? – Cierpliwie poczekajmy, każdy z nas swoim nazwiskiem za coś tu ręczy. Chcemy tak jak inni zawstydzić włodarzy miasta i pokazać im, że Gorzów bez porządnej hali jest strasznie do tyłu. Nie powiem jednak głośno o PlusLidze, bo najważniejsze są stabilizacja i postęp do tego, co widzieliście wcześniej. Siatkówkę po nowemu powinno kupić wielu kibiców – zakończył Śmigiel.Ruchy kadrowe w GTPS-ie:

Przyszli: Bartłomiej Neroj, Konrad Krzywiecki, Maciej Naliwajko, Michał Kocoń, Krzysztof Kocik, Kornel Orłowski, Dariusz Szulik, Maciej Polański, Michał Gaca, Sebastian Kałużny, Patryk Wojtysiak

Odeszli: Adrian Hunek, Krzysztof Grzesiowski, Maciej Kordysz, Bartosz Mischke, Daniel Mróz, Marcin Olichwer, Konrad Woroniecki

* autorem artykułu jest Ireneusz Klimczak
* więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved