Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Fijałek/Prudel podtrzymują dobrą passę

WT Gstaad: Fijałek/Prudel podtrzymują dobrą passę

fot. archiwum

Po raz kolejny rewelacyjnie spisuje się najlepsza polska para podczas turnieju Grand Slam w Gstaad. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel rozstawieni w turnieju z numerem 5 pokonali w świetnym stylu silną amerykańską parę Gibb/Rosenhtal.

Pierwszy set dzisiejszego spotkania to absolutna dominacja Polaków. Grzegorz i Mariusz potwierdzili swoją dobrą grą, że nie przez przypadek w ostatnich turniejach zbierali tyle ciepłych słów na temat swojej dyspozycji. Ostatecznie set zakończył się pogromem amerykańskiej pary 21:11.

Zapewne polscy kibice mieli nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z wczorajszego drugiego meczu z reprezentantami Włoch, kiedy po pierwszym gładko wygranym secie polska para przegrała kolejną partię i o zwycięstwie musiał decydować tie-break. Jak się później okazało nasze obawy były zupełnie niepotrzebne. Polacy również w drugim secie pokazali, że podczas tego turnieju będą walczyć o miejsca medalowe. Rywale próbowali walczyć, ale tego dnia to Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel byli parą lepszą wygrywając ostatecznie drugą partię 21:15 i cały mecz 2:0.

Polacy okazali się najlepsi w grupie N podczas turnieju Grand Slam w Gstaad. Dzięki temu fazę pucharową rozpoczną jutro od drugiej rundy. Jednego możemy być pewni. Polacy w meczach fazy grupowej pokazali, że nic nie stracili ze swojej wysokiej formy i będą stanowić podczas tego turnieju zagrożenie dla każdej pary na świecie. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za biało-czerwonych i liczyć na ich kolejne zwycięstwa podczas turnieju w szwajcarskim Gstaad.Wyniki grupy N:
Nicolai/Martino ITA [21] – Mesa/Lario ESP [28] 2:1
(21:18, 13:21, 15:6)

Fijałek/Prudel POL [5] – Gibb/Rosenthal USA [12] 2:0
(21:11, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved