Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Na kłopoty Świderek

Na kłopoty Świderek

fot. archiwum

Przed meczem Polska - Argentyna odbyła się konferencja prasowa, podczas której został zaprezentowany nowy trener reprezentacji Polski kobiet. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami został nim Alojzy Świderek.

Na kilka chwil przed spotkaniem Polska – Argentyna na Ergo Arenie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa PZPS Mirosława Przedpełskiego i nowego szkoleniowca reprezentacji Polski kobiet – Alojzego Świderka. Prezes podkreślił, iż umowa z trenerem Jerzym Matlakiem została rozwiązana, a nowy selekcjoner podpisze długoterminowy kontrakt.

Sam zainteresowany wystrzega się określania go mianem ‘selekcjonera’ i woli aby nazywano go szkoleniowcem, gdyż nie ma zamiaru jedynie powoływać zawodniczek, ale także chce nauczyć ich czegoś nowego. Trener Alojzy Świderek zapowiada pewne zmiany. W kwestiach kadrowych chciałby zaproponować drobne odmłodzenie składu, jednak zaznacza, że nie ma zamiaru skreślać, żadnej siatkarki, która mogłaby wnieść coś pozytywnego do zespołu. Jeśli chodzi o szkolenie, Alojzy Świderek planuje zbliżyć system przygotowań do tych z najlepszych zespołów świata. Będzie miał na to niestety niewiele czasu – zaledwie dwa dwutygodniowe okresy przygotowawcze.

Trzy grosze od siebie w kwestiach finansowych dorzucił prezes Przedpełski zapowiadając w kobiecej kadrze warunki zbliżone do tych z męskiej reprezentacji. Warto nadmienić, iż szkoleniowiec nie ma w planach zmian w sztabie – drugim trenerem pozostanie Wiesław Popik (w czasie spotkań ma zajmować się analizą gry zespołu przeciwnego) i Maciej Kosmol (który oprócz statystyk ma zająć się także taktyką). Alojzy Świderek podkreślił to, że wielokrotnie obejmował drużyny borykające się z problemami, więc chyba jest człowiekiem specjalizującym się w rozwiązywaniu ich. Miejmy nadzieję, iż te zapowiedzi znajdą odzwierciedlenie w grze naszej reprezentacji.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved