Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ivan Zaytsev: Polacy oszaleli na tym punkcie

Ivan Zaytsev: Polacy oszaleli na tym punkcie

fot. archiwum

- Muszę przyznać, że gra w Polsce przy pełnych trybunach to coś niesamowitego. Wasi kibice oszaleli na punkcie siatkówki. Jest to po prostu super - ocenił Ivan Zaystev, przyjmujący reprezentacji Włoch, który pochodzi z Rosji.

W meczu z Polską odnieśliście pewne zwycięstwo 3:0. Jakie są twoje wrażenia po tym spotkaniu?

Ivan Zaytsev:To był perfekcyjny mecz w naszym wykonaniu. Jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani, bo bardzo chcieliśmy zwyciężyć. Z wielu powodów. Po pierwsze dlatego, że waszym trenerem jest Andrea Anastasi. Po drugie – jesteście gospodarzami i dopingowały was tysiące kibiców. A po trzecie i najważniejsze – dlatego, że nie zaczęliśmy tego turnieju najlepiej. Dzięki tej wygranej wreszcie poczuliśmy się dobrze. Nie możemy jednak dłużej o tym myśleć. Musimy skupić się na meczu z Bułgarią, bo jego stawka jest niezwykle wysoka.

Polscy siatkarze po meczu zwracali uwagę na waszą znakomitą formę w polu zagrywki. To właśnie ten element gry przesądził o losach meczu?Tak właśnie staramy się grać. Jeśli serwis, atak i blok dobrze funkcjonują, wtedy możemy grać zdecydowanie lepiej niż ostatnio z Argentyną. Myślę, że teraz możemy powtórzyć taką dyspozycję w spotkaniu z każdym przeciwnikiem.

Jak oceniasz szanse reprezentacji Włoch w dalszej części turnieju?

Nie chcę nawet o tym myśleć. Wydaje mi się, że nikt o tym nie myśli. Każdy koncentruje się tylko na tym, aby kolejny mecz zagrać jak najlepiej. Na końcu zobaczymy w jakim obecnie miejscu jest nasza drużyna.

Po raz pierwszy zagrałeś przeciwko Polakom dopingowanym przez tysiące kibiców. Podobała ci się atmosfera podczas meczu?

Zgadza się, to mój pierwszy taki mecz i muszę przyznać, że jest to coś niesamowitego. Jeżeli chodzi o rozgrywanie meczów siatkarskich, to Polska jest idealnym miejscem. Wasi kibice oszaleli na punkcie siatkówki. Jest to po prostu super!

* rozmawiali Michał Bugno i Maciej Rowiński (Wirtualna Polska)

źródło: sport.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved