Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kaliszanie już w komplecie

II liga M: Kaliszanie już w komplecie

fot. archiwum

Kadra kaliskich siatkarzy jest już kompletna. Do zespołu Mariana Durleja dołączy sezonem pięciu nowych zawodników, a tyle samo graczy pożegnało się z drużyną. Szansę gry w pierwszym zespole dostanie też kolejny junior.

Trzecią drużynę II ligi opuściło latem pięciu graczy. – Na pewno jest to strata, bo kilku z tych chłopaków grało już u nas kilka lat i wiadomo było na co ich stać – mówi trener Marian Durlej. Dziś znane są już nazwiska ich następców.

Największa wyrwa w ekipie Durleja była na przyjęciu. Miejsce Adama Łukasika i Marcina Melnarowicza zajmą Piotr Dubała (27 lat, 189 cm) z drugiego zespołu Skry Bełchatów oraz Michał Makowski – mierzący 203 cm łodzianin znany przede wszystkim z gry na plaży (w czerwcu wywalczył Puchar Polski w parze z Dominikiem Witczakiem z ZAKSY Kędzierzyn Koźle). Dwóch nowych środkowych to: Błażej Kuna (193 cm, ostatnio Czarni Wirex Rząśnia) i dwumetrowy Mateusz Borucki (22 lata, Chemik Bydgoszcz, ostatnio na wypożyczeniu w Kosecie Grudziądz). Konkurencję na libero, gdzie do tej pory niezagrożony był Michał Wroniecki ma wzmocnić z kolei Bartosz Odwarzny, który przychodzi z Oriona Sulechów. Oprócz zawodników, którzy nad Prosnę mają dopiero zamiar się przeprowadzić w dwunastoosobowej kadrze znalazło się miejsce dla występującego w ekipie juniorów Bartosz Łazarowicza. On ma być następcą odchodzącego do Młodej PlusLigi Politechniki Warszawskiej Pawła Sęka.Na razie z nikim umowy nie podpisaliśmy, ale to kwestia załatwienia formalności związanych z rejestracją MKS Kalisz. Każdy z tych siatkarzy praktycznie jest już naszym zawodnikiem – mówi drugi trener Andrzej Płócienniczak.Na pewno siła ataku będzie mniejsza w porównaniu z poprzednim sezonem. Na pozostałych pozycjach może być całkiem ciekawie – dodaje Durlej.

Przygotowania do sezonu drużyna z Kalisza rozpocznie 1 sierpnia.

* autorem tekstu jest Marcin Ostajewski

Więcej w serwisie:źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved