Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Znamy już kadrę KS Murowana Goślina

I liga K: Znamy już kadrę KS Murowana Goślina

fot. archiwum

Wyłoniony został już skład KS Piecobiogaz Murowana Goślina na przyszły sezon. W drużynie nastąpiło sporo zmian, ale za największą niespodziankę można uznać zmianę na stanowisku szkoleniowca drużyny, którym został Krzysztof Janczak.

Najbardziej interesującym z punktu widzenia kibiców jest prawdopodobnie powrót do drużyny doświadczonej rozgrywającej Iriny Archangielskiej. Według wielu obserwatorów obecność tej zawodniczki w zeszłym sezonie w Pile była główną przyczyną przewagi PTPS-u nad Murowaną Gośliną. O miejsce w składzie na pozycji rozgrywającej będzie walczyć z Gabrielą Jasińską, perspektywiczną zawodniczką ściągnięta z SMS Sosnowiec. Oznacza to pożegnanie z Olgą Owczynnikową i Małgorzatą Jeromin.

Na pozycji przyjmującej zostaje Beata Strządała i Patrycja Wyrwa. Z zespołem pożegnała się Katarzyna Walawender, a dołączyła Kinga Zielińska. Ta ostatnia w ostatnich sezonach reprezentowała barwy Centrostalu Bydgoszcz, grając na parkietach PlusLigi. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie do zespołu dołączyła Alicja Malinowska, wcześniej również zawodniczka Centrostalu. Miała ona bardzo udaną końcówkę sezonu, a na przyszły zostaje w Murowanej Goślinie. W ślad za starszymi koleżankami podążyła atakująca Agata Skiba, która do Murowanej Gośliny także przyjechała z… Bydgoszczy. W przyszłym sezonie będziemy mogli obserwować również wszechstronną zawodniczkę Kingę Hatalę. Murowana Goślina nie jest jej obca, ponieważ przyjeżdżała tu z poprzednim swoim zespołem Eliteskami Kraków.

W sezonie 2011/2012 w klubie z Murowanej Gosliny nie zobaczymy już Pauliny Chojnackiej, zawodniczki która reprezentowała Piecobiogaz od samego początku istnienia tej drużyny. Na środku bez większych zmian, zostają bowiem Paulina Raś, Magda Fedorów i Ola Trojan. Odchodzi Małgorzata Lubera, dzięki czemu większe szanse na występy będzie miała młoda Trojan która, co ciekawe dla kibiców, nadal będzie najwyższą zawodniczką w zespole. Istotne zmiany zaszły na pozycji libero, do drużyny dołączyła bowiem Izabela Śliwa. Drużynę opuszczą dotychczasowe libero: Dominika Nowakowska i Natalia Narożna, która jest wychowankiem UKS „Zielone Wzgórza” Murowana Goślina.

Jak już wcześniej zostało wspomniane trenerem w nowym sezonie nie będzie Jacek Skrok, który postanowił wrócić w rodzinne strony, gdzie również będzie trenował I-ligowy żeński zespół. Funkcję Skroka przejmie Krzysztof Janczak, ambitny młody trener. Ostatnio trenował zespół z Jaworzna, jednak przez kibiców zapamiętany przede wszystkim jako klasowy siatkarz grający w reprezentacji Polski, wystąpił na Olimpiadzie w Atlancie.źródło: ks.murowana-goslina.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved