Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Emanuele Zanini: Lubimy grać przed dużą widownią

Emanuele Zanini: Lubimy grać przed dużą widownią

fot. archiwum

Za niewiele ponad tydzień w słowackiej Steel Arénie odbędzie się finał Ligi Europejskiej. - Chcemy wygrać Ligę Europejską, a potem walczyć o udział w Lidze Światowej - przekonuje Emauele Zanini, szkoleniowiec reprezentacji Słowacji.

W 2009 roku podpisał pan kolejną dwuletnią umowę ze słowacką federacją. Spodziewa się pan jej przedłużenia?

Emanuele Zanini:Mam taką nadzieję, bo chciałbym kontynuować pracę z reprezentacją Słowacji. Przez pierwsze dwa lata zespół poczynił olbrzymie postępy i osiągnęliśmy całkiem niezłe wyniki, ale jest przed nami jeszcze kilka celów.

Na przykład?Chcemy wygrać Ligę Europejską, a potem walczyć o udział w Lidze Światowej. Moim wielkim marzeniem jest awans na Igrzyska Olimpijskie.

Co się zmieniło w reprezentacji Słowacji odkąd został pan jej trenerem?

W kadrze pojawiło się kilku młodych chłopaków, co jest podstawą do myślenia o przyszłości. Ważne jest, że również doświadczeni zawodnicy chcą reprezentować kraj i robią to z dumą. Poza tym zmieniły się warunki szkoleniowe, teraz są one doskonałe. Kiedy zaczynaliśmy cztery lata temu wyglądało to zupełnie inaczej.

To wyniki pańskich wymagań?

Tak, ponieważ wszystko jest ze sobą powiązane. Dobre wyniki możesz osiągnąć tylko wtedy, kiedy masz dobre warunki do treningu. Zawodnicy skupiają się na siatkówce i nie myślą o niczym innym.

W turnieju finałowym Ligi Europejskiej przyjdzie wam grać w koszyckiej Steel Aréne. Gracze nie będą pod większą presją?

Myślę, że nie. Dobrze nam się gra przed własną publicznością. Zawodnicy otrzymują wtedy dodatkową energię. Lubimy grać przed dużą widownią, nawet jeśli gramy na wyjeździe. Tak było dwa lata temu w Polsce i grało nam się wspaniale.

Zwycięstwo w Lidze Europejskiej pozwoli walczyć o miejsce w Lidze Światowej. To duża szansa dla słowackiej siatkówki.

Obserwowałem zespoły, grające w tym roku w Lidze Światowej. Jest osiem zespołów zaliczanych do absolutnej światowej czołówki, ale z każdym innym zespołem jesteśmy w stanie powalczyć. Mówię to z pełnym poszanowaniem dla przeciwnika. Wierzę, że w meczach z Koreą czy Portoryko mielibyśmy szansę na zwycięstwo.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved