Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Zorzi: W finale zagra Rosja z Brazylią

Andrea Zorzi: W finale zagra Rosja z Brazylią

fot. archiwum

- Polska jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do zorganizowania takiego turnieju i do grania w siatkówkę - uważa obecny na finałowym turnieju Ligi Światowej Andrea Zorzi, typujący Rosjan i Brazylijczyków do walki o wygraną w tegorocznej LŚ.

Cezary Makarewicz: Jak pan ocenia dzisiejszy skład reprezentacji Włoch, czy jest to silniejszy, czy słabszy zespół niż kadra z czasów, kiedy pan grał w koszulce Italii?

Andrea Zorzi: – Ciężko to porównać, ale bardzo mi się podoba obecny zespół, jest on bardzo przyszłościowy z utalentowanymi, pełnymi entuzjazmu i bardzo sprawnymi fizycznie zawodnikami.

Który zespół poczynił największy postęp od czasów, kiedy zakończył pan karierę?

Od lat dziewięćdziesiątych największy postęp poczynili reprezentanci Brazylii. Co prawda my nadal jesteśmy w czołówce, jednak po zdobyciu Mistrzostwa Świata w 2002 roku, Brazylijczycy są bardo trudni do pokonania. Obecnie są najlepszym zespołem na świecie i prawdopodobnie najlepszym w historii, osiągnęli już tak wiele, poczynając od wielu tryumfów w Lidze Światowej, poprzez mistrzostwo świata, na mistrzostwie olimpijskim kończąc.

To pierwszy sezon Mauro Beruto na ławce trenerskiej w reprezentacji Włoch. Czy uważa pan, że nowy szkoleniowiec dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków?

Tak, jednak Mauro Beruto objął kadrę zaledwie kilka miesięcy temu i teraz podróżuje z nią po całym świecie, więc myślę, że wyniki jego pracy zobaczymy nieco później. Bardzo mi się podoba jego koncepcja budowy zespołu, mamy w składzie wielu młodych zawodników, no może przy reprezentacji Kuby wcale nie są tak młodzi, ale i tak jeszcze wiele lat gry na bardzo wysokim poziomie przed nimi.

Jak podoba się panu organizacja turnieju?

Bardzo mi się podoba, wszystko jest świetnie zorganizowane, moim zdaniem Polska jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do zorganizowania takiego turnieju i do grania w siatkówkę. Bardzo się cieszę, że tu jestem, publiczność jest wspaniała, transmisje spotkań też są dobrze zorganizowane, nie można nikomu niczego zarzucić.

Czy ma pan swoich faworytów do gry w finale?

Myślę, że w finale zagra Rosja z Brazylią, to najsilniejsze na tym turnieju zespoły. Nam brakuje jeszcze trochę do nich, potrzebujemy czasu, Argentyna ma także ciekawy zespół, jednak nie mają jeszcze doświadczenia potrzebnego do ogrania takiego przeciwnika.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved