Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Miroslava Kijakova nową zawodniczką Politechniki Radomskiej

Miroslava Kijakova nową zawodniczką Politechniki Radomskiej

fot. archiwum

Są pierwsze efekty rozmów z zawodniczkami, które w sezonie 2011/2012 będą reprezentować pierwszoligowy Jadar Politechnika Radom. Kontrakt z radomskim klubem podpisała Słowaczka Miroslava Kijakova. To nie ostatnie wzmocnienie radomskiego klubu.

Doszliśmy do porozumienia z Mirosławą Kijakovą, która jest już w naszym klubie. To pierwszy konkret odnośnie do budowania zespołu. Oferty od nas dostały także dotychczasowe zawodniczki AZS-u Politechniki. Ale jeszcze nie potrafię odpowiedzieć, które dziewczyny i ile zdecyduje się pozostać w Radomiu. Na razie poza reprezentantką Słowacji mamy sygnał od Emilii Sekutowskiej, która jest bliska pozostania w klubie – powiedział "Gazecie" Robert Grzanka, który w Jadarze Politechnice Radom ma pełnić funkcję prezesa oraz będzie w sztabie szkoleniowym drużyny.

Tymczasem siatkarka zza naszej południowej granicy w przeszłości występowała w ekstraklasie swojego kraju. Była zawodniczką VK Spisska Nova Ves. W minionym sezonie grała w Polsce w barwach pierwszoligowego AZS-u KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. 23-letnia Słowaczka występuje na boisku na pozycji przyjmującej. Jest pierwszą, ale – jak twierdzi prezes Grzanka – nie ostatnią zawodniczką, która w najbliższym czasie zasili barwy radomskiego zespołu. Być może już w środę dowiemy się o kolejnych wzmocnieniach Jadaru Politechniki, trwają bowiem negocjacje z dwoma siatkarkami z przeszłością w PlusLidze. – Nic chcę zdradzać nazwisk zawodniczek, z którymi aktualnie prowadzimy rozmowy. Nie ukrywam, że są pewne rozbieżności. Mam jednak nadzieję, że zdołamy się dogadać i będę mógł zakomunikować o powodzeniu rozmów. Na razie proszę o cierpliwość – informował Grzanka.

Więcej w serwisie gazeta.plźródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved