Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Brazylijki lepsze od Polek w Pucharze Jelcyna

Brazylijki lepsze od Polek w Pucharze Jelcyna

Biało-czerwone rywalizację w towarzyskim turnieju o Puchar Jelcyna rozpoczęły od porażki w czterech setach w Brazylijkami. Jedynie w trzecim secie Polkom udało się prowadzić wyrównaną walkę z faworyzowanymi rywalkami.

Pierwszy set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Polki grały przyzwoicie w ataku i na zagrywce, dobrze przyjmowały. Wszystko to trwało zaledwie do stanu po 17. Wtedy nastąpił moment lepszej gry Brazylijek, kilka błędów Polek i blok Joyce zakończył partię 25:18.

W drugiej odsłonie pojedynku stało się coś niewytłumaczalnego dla każdego, kto oglądał początek poprzedniego seta. Mimo, że pierwszy punkt zdobyły biało- czerwone po ataku Anity Kwiatkowskiej , to kolejnych dziewięć uzyskały wicemistrzynie globu. Tak długa seria to zasługa głównie bloków Priscilli (aż trzech) i błędów Polek. Marazm w ataku przełamała jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek Berenika Okuniewska . Niebezpieczeństwo kompromitacji w secie było naprawdę realne. Na szczęście dla podopiecznych Wiesława Popika uśpione tak wysokim prowadzeniem Brazylijki pozwoliły odbudować się naszym zawodniczkom. Błędy rywalek, ataki Kingi Kasprzak i Zuzanny Efimienko sprawiły, że reprezentacja Polski zbliżyła się na cztery oczka. „Canarinhos" nie pozwoliły na więcej, zwyciężając do 21.

Podbudowane końcówką poprzedniej partii Polki przeniosły dobrą grę na trzeciego seta. Po błędach w ataku Brazylijek, zwłaszcza Priscilli , oraz atakach naszych dziewczyn na tablicy pojawił się rezultat 19:11, po asie serwisowym Anity Kwiatkowskiej nawet 21:12. Brazylijki rzuciły się do odrabiania strat, z każdą piłką niwelując polską przewagę. Po ataku rezerwowej Tandory zrobiło się po 23. Na końcówkę więcej sił zachowały jednak Polki i to one po kapitalnym bloku Joanny Wołosz zwyciężyły w emocjonującej grze na przewagi. Nasze siatkarki nie wykorzystały w niej aż czterech piłek setowych.

Pokrzepione zwycięstwem w trzecim secie Polki, oddały pole i w kolejnej partii na parkiecie znów dominowały przeciwniczki. Przewaga rosła w oczach 5:2, 8:4, 11:6, 14:7, 16:8. Zrezygnowane biało-czerwone starały się zmniejszyć przewagę rywalek dzięki blokom Okuniewskiej i Efimienko . Z każdą kolejną piłką na parkiecie niepodzielnie panowała reprezentacja Brazylii, gromiąc przeciwniczki w tej partii do 14, co dało zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1.

Polki nie zagrały najgorzej, patrząc na skład, którym pojechały do Rosji oraz na rangę przeciwniczek z Brazylii. W grze siatkarek prowadzonych przez pełniącego funkcję selekcjonera na tej imprezie Wiesława Popika było jednak za dużo przestojów, by Polki mogły myśleć o wygraniu całego spotkania.

Polska – Brazylia 1:3
(18:25, 21:25, 29:27, 14:25)

Polska: Radecka (1 ), Kwiatkowska (14), Okuniewska (11), Efimienko (8), Kaczorowska (1), Kasprzak (17), Saad (libero) oraz Maj, Wołosz (7), Konieczna (1) i Kruk (7)
Brazylia: Adenizia (11), Priscila (14), Welissa (11), Joyce (10), Natasha (9), Ana (5), Camila (libero) oraz Ivna Franco (6), Natalia (6) i Tandara (9)