Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Gruszka: Czeka nas bardzo trudny turniej

Piotr Gruszka: Czeka nas bardzo trudny turniej

fot. archiwum

- Przyjechało tutaj osiem najlepszych drużyn z całego świata. Jestem pewien, że będziemy świadkami widowiska na najwyższym poziomie i mam nadzieję, że wszystkie zespoły dostosują się do tego poziomu - mówił dziś na konferencji prasowej Piotr Gruszka.

W środę 6 lipca rozpoczyna się turniej finałowy Ligi Światowej z udziałem ośmiu najlepszych drużyn. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski ma nadzieję, że na własnym podwórku Polacy powalczą o podium. – Dla podopiecznych Andrei Anastasiego będzie to wyjątkowy test przed mistrzostwami Europy i igrzyskami olimpijskimi. W Polsce często powtarzamy, że do trzech razy sztuka – mówi szef polskiej siatkówki, przypominając, że Polacy dwukrotnie byli blisko podium turnieju. W 2005 roku przegrali brązowy medal z Kubą, a w 2007 – z USA. – Polska jeszcze nigdy nie wygrała medalu LŚ. Mam nadzieję, że w tym roku biało-czerwoni zaliczą najlepszy występ w historii.

Polska ma wieloletnią tradycję w rywalizacji na międzynarodowych parkietach, szczególnie w Lidze Światowej. Wiemy, jak dobrze potrafią grać, szczególnie przed własną, wspaniałą publicznością – komplementuje gospodarzy finałów prezydent FIVB Jizhong Wei.

Na konferencji prasowej przed jutrzejszymi meczami Final Eight Ligi Światowej w grupie E powiedzieli:Rodrigo Quiroga (kapitan reprezentacji Argentyny): – Cieszymy się, że jesteśmy w gronie najlepszych drużyn świata. Przed nami bardzo trudne mecze, ale wierzę, że zaprezentujemy się dobrze.

Javier Weber (trener reprezentacji Argentyny): – Trafiliśmy do trudnej grupy, ale wierzę, że zagramy na podobnym poziomie jak w rundzie interkontynentalnej. Jesteśmy młodym zespołem, więc dla nas gra w Final Eight będzie bardzo istotnym doświadczeniem.

Władimir Nikołow (kapitan reprezentacji Bułgarii): – Fakt, że tutaj jesteśmy jest dla nas bardzo ważny. Ostatni raz braliśmy udział w finałach Ligi Światowej w 2007 roku, też w Polsce. Spodziewam się trudnych meczów – szczególnie z Polakami, których będzie wspierała pełna hala kibiców. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony.

Radostin Stojczew (trener reprezentacji Bułgarii): – Jestem bardzo szczęśliwy, że mam okazję tu być. Naszym celem jest polepszanie swojej gry każdego dnia. Pierwszy mecz z Polską będzie dla nas kluczowy.W spotkaniu wystąpi Matej Kazijski, mimo że miał on ostatnio problemy z plecami, ale czuje się już lepiej i jutro na pewno zobaczymy go na boisku.

Cristian Savani (kapitan reprezentacji Włoch): – Cieszymy się, że tutaj jesteśmy. Mamy młody zespół i chcemy polepszać swoją grę każdego dnia.

Mauro Berruto (trener reprezentacji Włoch): – Kiedy objąłem reprezentację, drużyna przeszła duże zmiany. Naszym pierwszym celem na Ligę Światową była dobra gra i zakwalifikowanie się do turnieju finałowego. Ten cel udało nam się zrealizować. Teraz chcemy tutaj zagrać najdłużej jak to możliwe, a przynajmniej do soboty. Co będzie później, zobaczymy.

Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski): – Czeka nas bardzo trudny turniej. Przyjechało tutaj osiem najlepszych drużyn całego świata. Jestem pewien, że będziemy świadkami widowiska na najwyższym poziomie i mam nadzieję, że wszystkie zespoły dostosują się do tego poziomu.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): – Celem na ten turniej jest pokazanie jak najlepszej siatkówki. Oczywiście chciałbym, aby mój zespół grał jak najdłużej w Final Eight.

źródło: plusliga.pl, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved