Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mariusz Kowalski: Drużynie potrzebne są wzmocnienia

Mariusz Kowalski: Drużynie potrzebne są wzmocnienia

fot. archiwum

- Jestem człowiekiem ambitnym, lubię wyzwania i trudne zadania. Największą niewiadomą jest w tej chwili nasza kadra. Nie wyobrażam sobie, bym nie mógł decydować o obsadzie personalnej - mówi Mariusz Kowalski, nowy trener Avii Świdnik.

Miniony sezon i nasz spadek do II ligi na dobre wyleczył mnie z czynnego uprawiania siatkówki. Dosyć długo trwały poszukiwania szkoleniowca. Ostatecznie zapytano także i mnie o zgodę, co było jedną z możliwości. Nie mam jeszcze podpisanej umowy. Jak wrócę z wakacji, porozmawiamy z prezesem o konkretach – zdradza Mariusz Kowalski, były libero Avii Świdnik, a od niedawna jej nowy szkoleniowiec. – Nie ukrywam, że drużynie potrzebne są wzmocnienia. O nazwiskach nie chcę już teraz mówić. Potrzebni są gracze na środek bloku oraz przyjęcie. Nie sądzę, byśmy budżetowo bardzo odbiegali potencjałem, jak wówczas, kiedy występowaliśmy w I lidze. Dlatego konieczne jest pozyskanie doświadczonych siatkarzy – przyznaje Kowalski.

Pierwszym rozgrywającym Avii będzie Piotr Milewski. Konkurencją dla niego ma być wychowanek świdnickiego klubu Andrzej Jaszczuk. Do Świdnika, po trzech latach występów w Politechnice Lubelskiej, powraca Jarosław Rarak (24 lata, 184 cm wzrostu). – Jarek będzie grał na libero. W takiej sytuacji, przymierzany do tej pozycji Rafał Gosik, występował będzie na przyjęciu – tłumaczy Zbigniew Biały, członek zarządu ASPS Avia.

Do pierwszej drużyny dołączeni zostali również dwaj inni wychowankowie. Obaj skończyli wiek juniora (rocznik 1992). To środkowy Łukasz Wróbel oraz przyjmujący Maciej Kołodziejczyk. Klub zabiega o kolejnego środkowego.Więcej w Dzienniku Wschodnim

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved