Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Giba: Każdy przyjechał tutaj po zwycięstwa

Giba: Każdy przyjechał tutaj po zwycięstwa

fot. archiwum

Mistrzowie świata Brazylijczycy, wicemistrzowie Kubańczycy, mistrzowie olimpisjcy Amerykanie i nieobliczalni Rosjanie - to grupa F turnieju finałowego Ligi Światowej. - Mówią, że mamy grupę śmierci. Tu każdy może wygrać z każdym - stwierdził Giba.

Na konferencji prasowej poprzedzającej jutrzejsze mecze grupy F turnieju finałowego Ligi Światowej powiedzieli:

Wilfredo Leon (kapitan reprezentacji Kuby): Dotarliśmy do finałów Ligi Światowej po bardzo trudnych meczach. Trafiliśmy do ciężkiej grupy – spodziewam się dobrych spotkań.

Orlando Samuels (trener reprezentacji Kuby): – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znaleźliśmy się tutaj w Gdańsku. Mamy młody zespół i ten turniej to będzie dobra okazja do zbierania doświadczenia.Giba (kapitan reprezentacji Brazylii): – Każdy przyjechał tutaj po zwycięstwa. Mówią, że mamy grupę śmierci. Czy tak faktycznie jest, to dopiero się okaże. Musimy być bardzo skoncentrowani – to długi turniej, dużo grania. Tak naprawdę każdy może wygrać z każdym.

Bernardo Rezende (trener reprezentacji Brazylii): – Cieszymy się, że jesteśmy tutaj w Polsce. Liga Światowa to wspaniałe rozgrywki i w tej grupie na pewno będziemy obserwować wysoki poziom sportowy.

Taras Chtiej (kapitan reprezentacji Rosji): – To dla nas wielki zaszczyt być tutaj w Gdańsku. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zagramy w finałach Ligi Światowej, które są inne niż poprzednie finały, ponieważ zaprezentuje się tutaj aż osiem drużyn. Wszystkie zespoły zasłużyły na to, aby tutaj być – to są najlepsze drużyny świata. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję sprawdzić się z najlepszymi.

Wladimir Alekno (trener reprezentacji Rosji): – Spotkało się tutaj osiem najlepszych drużyn świata. To będzie dla nas świetny test.

William Priddy (kapitan reprezentacji USA): – Liga Światowa jest dla nas bardzo ważnym punktem lata. Cieszymy się, że udało nam się awansować do Final Eight. Mamy trudną grupę, ale będziemy mogli sprawdzić się z najlepszymi.

Alan Knipe (trener reprezentacji USA): – Gratulacje dla wszystkich drużyn za zakwalifikowanie się do turnieju finałowego. To trudna impreza, ponieważ istotne jest w niej zbudowanie ekipy i taktyki na cały turniej. Mamy wspaniałe doświadczenia z Polski z meczów w rundzie interkontynentalnej, więc jestem pewien, że będą to wspaniałe finały.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved