Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Pura nową zawodniczką Pałacu Bydgoszcz

Agata Pura nową zawodniczką Pałacu Bydgoszcz

fot. archiwum

33-letnia atakująca Agata Pura, która ostatnie dwa sezony spędziła w Dąbrowie Górniczej, została nową zawodniczką Pałacu Bydgoszcz. To pierwsza z dwóch nowych zawodniczek, których przedstawienie w tym tygodniu zapowiedzieli bydgoscy działacze.

Agata Pura jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Reprezentowała w swojej karierze barwy BKS Bielsko-Biała, Stali Mielec i Farmutilu Piła, skąd wyjechała za granicę. Grała jeden sezon we włoskim Airone Terra Sarda Tortoli, następnie dwa lata w Rosji w Tulicy Tuła. Stamtąd ponownie wróciła w 2007 roku do Polski, do zespołu Muszynianki Muszyna, z którym zdobyła mistrzostwo Polski. Potem przeniosła się na rok do Białegostoku, a od 2009 roku była zawodniczką MKS Dąbrowa Górnicza.

To kolejna nowa zawodniczka Pałacu Bydgoszcz. Jako pierwsza do bydgoskiego zespołu zawitała Julia Szeluchina z Budowlanych Łódź. Potem do Bydgoszczy przeniosły się Magdalena Godos z AZS Białystok oraz trzy absolwentki SMS Sosnowiec: Justyna Sosnowska, Zuzanna Czyżnielewska i Anna Grejman. Z zespołu rezerw do pierwszej drużyny dołączyła także Ewelina Krzywicka.

Te zawodniczki mają uzupełnić braki po siatkarkach, które po sezonie opuściły Pałac, a tych nie jest mało. Monika Naczk i Joanna Kuligowska przeniosły się do beniaminka PlusLigi Kobiet, PTPS Piła. Katarzyna Mróz odnalazła się w Budowlanych Łódź, a Sylwia Pelc w Aluprofie Bielsko-Biała. W odwrotnym kierunku niż Pura podążyła Belgijka Charlotte Leys, a Amerykanka Nely Spicer wciąż szuka nowego klubu. Do pierwszoligowego Piecobiogazu Murowana Goślina przeniosły się Kinga Zielińska i Agata Skiba.Sporo zawodniczek odeszło, ale nie oznacza to, że Pałac się „sypie". Pracujemy nad budżetem i składem. Zbudujemy drużynę, która spełni wymagania PlusLigi Kobiet. Trzon przyzwoitej drużyny już zresztą jest. Mam tu na myśli Godos, Szeluchinę, Polak i Kuehn-Jarek. Do tego trzeba dodać reprezentantki Polski juniorek. W tym tygodniu podamy mediom nazwiska dwóch nowych siatkarek – mówił niedawno wiceprezes klubu Waldemar Sagan. Pierwsze nazwisko już poznaliśmy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved