Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W tym tygodniu dwie nowe zawodniczki w Pałacu

W tym tygodniu dwie nowe zawodniczki w Pałacu

fot. archiwum

- Odeszła Kuligowska, ale to nie oznacza, że nasz zespół się "sypie" - mówi prezes Pałacu Waldemar Sagan. Joanna Kuligowska to już dziesiąta zawodniczka, która opuściła szeregi KS Pałac (to nowa oficjalna nazwa zespołu).

Już wcześniej z drużyny odeszły: Ewa Kowalkowska (koniec kariery, będzie teraz menedżerem drużyny), Mary Spicer (szuka klubu), Charlotte Leys (przeszła do MKS Dąbrowa), Monika Naczk (PTPS), Katarzyna Mróz (Organika Łódź), Sylwia Pelc (Aluprof Bielsko-Biała), Kinga Zielińska, Agata Skiba (obie KS Murowana Goślina) i Jana Sawoczkina (rehabilituje się po operacji kontuzjowanego kolana).

Ze starego składu zostały tylko atakująca Patrycja Polak i libero Marta Kuehn-Jarek. Po stronie zysków Pałacu, który w nowym sezonie poprowadzi Rafał Gąsior (zastąpi Piotra Makowskiego, którzy objął Delectę) zapisać należy: rozgrywającą Magdalenę Godos (z AZS Białystok), Julię Szeluchinę (Organika), Ewelinę Krzywicką (Pałac II) oraz Zuzannę Czyżnielewską, Justynę Sosnowską i Annę Grejman. Trzy ostatnie to uczennice Mistrzostwa Szkoły Sportowego w Sosnowcu oraz kandydatki do występu w juniorskim czempionacie globu, który pod koniec lipca odbędzie się w Peru.

Nazwiska te nie powalają jednak na kolana. – Proszę uspokoić fanów – mówi Waldemar Sagan, który po rezygnacji Edwina Warczaka został tymczasowym prezesem klubu. – Sporo zawodniczek odeszło, ale nie oznacza to, że Pałac się "sypie". Pracujemy nad budżetem i składem. Zbudujemy drużynę, która spełni wymagania PlusLigi Kobiet. Co to oznacza? Ano to, że nie będzie chłopcem do bicia jak TPS Rumia, czy wcześniej Gedania. Trzon przyzwoitej drużyny już zresztą jest. Mam tu na myśli Godos, Szeluchinę, Polak i Kuehn-Jarek. Do tego trzeba dodać reprezentantki Polski juniorek. W tym tygodniu podamy mediom nazwiska dwóch nowych siatkarek – dodaje Waldemar Sagan.* autor tekstu: Krzysztof Wypijewski (express.bydgoski.pl)

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved