Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stacjonarne przygotowania Farta Kielce

Stacjonarne przygotowania Farta Kielce

fot. archiwum

W odróżnieniu od części zespołów Fart Kielce w tym roku planuje głównie stacjonarną fomę przygotowań do nowego sezonu. - U siebie mamy wszystko, co potrzebne do efektywnej pracy - podkreśla trener Grzegorz Wagner.

Przygotowania kielczan do drugiego sezonu w PlusLidze będą nieco inne niż te debiutanckie. Przed rokiem zaczęli później – 9 sierpnia (liga też zaczęła się z opóźnieniem) i byli na dwóch obozach pod Rzeszowem. Teraz startują 25 lipca i ich główną bazą będą Kielce. Wyjadą tylko na króciutkie, czterodniowe zgrupowanie do Sędziszowa. – Nie ma potrzeby jeździć, bo w Kielcach mamy wszystko, co potrzebne do efektywnej pracy. Jest tu hala, stadion i las – twierdzi Grzegorz Wagner.

Próbą generalną przed sezonem, który rusza 1 października będzie udział w VI Memoriale Zdzisława Ambroziaka (23-25.09). Kielczanie zmierzą się tam z samymi potęgami – mistrzem Polski Skrą Bełchatów, brązowym medalistą Asseco Resovią Rzeszów i gospodarzem AZS-em Politechniką Warszawską. Dopiero w stolicy Wagner będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, bo wcześniej obowiązki reprezentacyjne wypełniać będą Francuzi Pierre Pujol i Xavier Kapfer. W sumie zespół Wagnera chce rozegrać ok. dziesięciu meczów kontrolnych. – Szukamy rywali w zasięgu, takich, z którymi będziemy mogli wygrać, by wzmocnić morale. Chcemy ich też gościć w naszej hali – zapowiada Andrzej Szczukiewicz, wiceprezes Farta.

* więcej w serwisie gazeta.plźródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved