Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Pan American Cup: Bez niespodzianek, Thompson najlepsza w zespole

Pan American Cup: Bez niespodzianek, Thompson najlepsza w zespole

Kubanki, Dominikanki, Brazylijki i Amerykanki nadal pozostają bez porażki w Copa Panamericana. Trzeci dzień zmagań nie przyniósł niespodzianek. Mieliśmy za to polski akcent. W ekipie Trynidadu i Tobago wyróżniła się zawodniczka AZS Białystok - Channon Thompson.

Trzecie zwycięstwo na swoim koncie zanotowały faworytki grupy A – Kubanki. Zaledwie 34 małe punkty udało się ugrać reprezentacji Chile w meczu przeciwko dużo wyżej notowanym rywalkom. Najwięcej "oczek" w zespole z Karaibów zdobyła Yoana Palacio – 15. Kolejne trzy punkty na swoje konto dopisały również Dominikanki, które pokonały 3:0 Argentynki. O ich zwycięstwie zdecydowała m.in. gra blokiem, w której pokonały swoje rywalki 9:4. Drugą porażkę w zawodach odnotowały gospodynie. Meksykanki musiały uznać wyższość Kanadyjek. Spotkanie oglądało aż 5000 kibiców, którzy nie doczekali się choćby jednego wygranego seta w wykonaniu swoich pupilek. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyła Kanadyjka – Sarah Pavan (17). Najlepszą siatkarką w zespole Meksyku była kapitan – Martha Revuelta (12 pkt.).

6. Chile       3 0 pkt. 0:9

Cieszę się z postępów zespołu – powiedział po przegranym 0:3 spotkaniu z Amerykankami, trener Trynidadu i Tobago, Kubańczyk Francisco Cruz.To był dobry mecz w naszym wykonaniu, zagrany przeciwko świetnym rywalkom – dodał. Słowa kubańskiego szkoleniowca nie zmieniają jednak faktu trzeciej już porażki jego drużyny. Amerykanki zanotowały na swoim koncie kolejną wygraną bez straty seta. Najlepszą siatkarką w ekipie Trynidadu i Tobago była Channon Thompson (12 pkt.), zawodniczka AZS Białystok. W drużynie USA – najwięcej, 10 "oczek" na swoim koncie zanotowała Jennifer Tamas. W pozostałych dwóch spotkaniach w grupie B, zwycięstwa odniosły Peruwianki (wygrana 3:0 z Kostaryką) oraz Brazylijki (3:0 z Portoryko).