Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej 2011

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej 2011

fot. archiwum

Beach Ball Tour 2011 - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej mężczyzn - to cykl nadmorskich turniejów organizowany na plażach polskiego Wybrzeża przez Sport Mega Marketing. Wezmą w nich udział najlepsi polscy zawodnicy sklasyfikowani w rankingu PZPS.

– W Polskim Związki Piłki Siatkowej od samego początku jestem związany z siatkówką plażową. Bez tych fundamentów, które budowaliśmy przez te lata nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym teraz jesteśmy. Wstępnie można składać gratulacje Fijałkowi i Prudlowi, którzy wywalczyli już awans do Igrzysk Olimpijskich w Londynie – powiedział Bogusław Adamski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Niestety w MP nie będą mogły wystartować nasze dwie najlepsze pary. Ale to otwarcie na inne utalentowane pary, a takich w Polsce nie brakuje. Cykl pomoże wykreować kolejne dwójki, a przede wszystkim dobrą reprezentację na MŚ 2013, które odbędą się w Starych Jabłonkach.

– Bez tego cyklu nie mielibyśmy wyczynowej siatkówki plażowej – powiedział Andrzej Warych, Szef Wyszkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
– Siatkówka plażowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jesteśmy jedynym krajem w Europie, który organizuje taki cykl. Ważne jest to, że juniorzy zasygnalizują swoją wartość w seniorach. To droga szkoleniowa, którą muszą przejść.

– W pierwszym etapie możemy się spodziewać znanych zawodników z hali. O konkretnych jeszcze trudno mówić, gdyż zapisy dopiero przed nami – powiedział Andrzej Warych. – Często pojawiają się konflikty między trenerami halowymi, a plażowymi. Trenerzy halowi mówią, że siatkówka plażowa zabija umiejętności z hali i nie pozwalają grać na piasku swoim zawodnikom. Na dowód tego, że siatkówka plażowa nie zabija, a pomaga wymienię trzy nazwiska: Daniel Pliński, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak. Oczywiście mógłbym wymienić więcej takich osób – dodał Bogusław Adamski.Terminarz Mistrzostw Polski 2011:
Krynica Morska 8-10.07
Gdańsk Stogi 15-17.07
Ustronie Morskie 5-7.08
Kołobrzeg 12-14.08
Niechorze 19-21.08 Finał

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved