Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Andrzej Kubacki: Wracamy na siatkarskie salony Europy

Andrzej Kubacki: Wracamy na siatkarskie salony Europy

fot. archiwum

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poznała rywali, z którymi zagra w nadchodzącym sezonie Ligi Mistrzów. Wicemistrz Polski trafił Trentino Diatec, CAI Teruel oraz Partizan Belgrad. - Są plusy i minusy takiego losowania - mówi Andrzej Kubacki, drugi trener kędzierzynian.

Wszyscy rywale to mistrzowie swoich krajów, a dodatkowo Włosi to obrońcy tytułu nie tylko w najbardziej elitarnych rozgrywkach klubowych na Starym Kontynencie, lecz także zwycięzcy dwóch ostatnich edycji klubowych mistrzostw globu. – Są plusy i minusy takiego losowania. Minus jest taki, że Trentino to obecnie najlepszy zespół świata, a pokonanie go to naprawdę bardzo trudne zadanie. Plus zaś taki, że jeśli wyjdziemy z grupy, to w ćwierćfinale z Trentino na pewno nie zagramy – ocenia drugi szkoleniowiec ZAKSY, Andrzej Kubacki.

By zająć jedno z dwóch pierwszych premiowanych awansem miejsc w grupie, trzeba wyeliminować ekipy z Hiszpanii i Serbii. To jest jednak Liga Mistrzów, a w niej słabych drużyn praktycznie nie ma. O sile serbskiej siatkówki przekonaliśmy się już wielokrotnie, choć trzeba przyznać, że reprezentacja tego kraju jest znacznie silniejsza aniżeli tamtejsze liga. Podobnie sprawa ma się z zespołem z Półwyspu Iberyjskiego. – Każda z tych ekip będzie bardzo groźna przede wszystkim u siebie. Każdego trzeba szanować, ale grać o zwycięstwo i awans. Więcej będziemy mogli powiedzieć po tym, jak poznamy składy, w jakich przystąpią te zespoły do rozgrywek – podkreśla Kubacki. – Na pewno będzie to wielka uczta dla kibiców. Wracamy po wieloletniej przerwie na siatkarskie salony Europy i mamy szanse na awans – podkreśla asystent trenera Krzysztofa Stelmacha.

Pierwszy mecz w tych elitarnych rozgrywkach ich podopieczni rozegrają 18, 19 lub 20 października, kiedy podejmą Partizana Belgrad, zaś fazę grupową zakończą z tą samą ekipą 18 stycznia przyszłego roku.* autorem tekstu jest Łukasz Baliński
* więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved