Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stavanger: Srebro Fijałka i Prudla, brąz dla Niemców

WT Stavanger: Srebro Fijałka i Prudla, brąz dla Niemców

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek walczyli, ale nie sprostali w finale Marcio Araujo i Ricardo. Srebrny medal jest jednak wielkim sukcesem tej pary. Brąz zdobyli Julius Brink i Jonas Reckermann w trzech setach pokonując norweską parę Skarlund/Spinnangr.

Nie udało się Grzegorzowi Fijałkowi i Mariuszowi Prudlowi wygrać finałowego meczu turnieju Grand Slam w norweskim Stavanger. Polacy rozstawieni w turnieju z numerem 13 po bardzo ciekawym i zaciętym meczu przegrali w finale z brazylijską parą Marcio Araujo/Ricardo rozstawioną w turnieju z numerem 3 po 44 minutach walki. Mimo porażki Polakom należą się wielkie brawa ponieważ srebrny medal jest wielki sukcesem biało-czerwonych i całej polskiej siatkówki.

Na początku pierwszego seta oba zespoły grały punkt za punkt i nikt nie był w stanie zbudować sobie przewagi (1:1, 3:3). Dopiero od stanu 4:4 Brazylijczycy zdobyli sześć punktów z rzędu, głownie za sprawą świetnego bloku i zagrywki. Polacy próbowali odrabiać straty grając dobrze w bloku i na zagrywce. Brazylijska para po uzyskaniu przewagi kontrolowała jednak pierwszego seta. W końcówce Polacy pokazali niesamowitą wolę walki. Od stanu 20:15 potrafili obronić trzy piłki setowe. Ostatecznie jednak seta wygrali rywale 21:18.

Drugi set nie rozpoczął się dla polskiej pary najlepiej. Już po kilku rozegranych akcjach przegrywali 3:7. Po raz kolejny biało-czerwoni pokazali jednak, że są parą, która nie poddaje się i walczy do końca. Polacy mozolnie akcja po akcji odrabiali straty i udało się im doprowadzić do remisu (14:14). Kiedy wydawało się, że uda się doprowadzić do tie-breaka, rywale uciekli na dwa punkty (17:15). Przy stanie 20:18 Marcio Araujo i Ricardo mieli dwie piłki meczowe. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel w fantastycznym stylu potrafili je obronić i doprowadzić do walki na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali rywale i to oni ostatecznie wygrali seta 24:22 i cały mecz 2:0 zdobywając tym samym złoty medal turnieju Grand Slam w Stavanger.

W meczu o brązowy medal po trzech setach walki lepsi okazali się aktualni brązowi medaliści mistrzostw świata w Rzymie niemiecka para Brink/Reckermann od pary gospodarzy Skarlund/Spinnangr.

W pierwszym secie lepiej prezentowała się drużyna gospodarzy. Na przerwie technicznej Norwedzy prowadzili trzema punktami (12:9). Siatkarze z Niemiec próbowali odrabiać straty, ale ostatecznie Skarlund i Spinnangr wygrali pierwszego seta 21:17 i objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Podrażnieni takim obrotem sprawy Brink i Reckermann szybko objęli prowadzenie w drugim secie tego spotkania (5:1) i spokojnie kontrolowali wynik tej partii. Set zakończył się pogromem gospodarzy 21:13.

W decydującej partii swoją wyższość potwierdziła para z Niemiec. Norwegowie nie poddawali się i próbowali doprowadzić do zaciętej końcówki, ale jednak to rywale okazali się lepsi wygrywając tie-breaka 15:11 i cały mecz 2:1.