Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kwestia asystenta Wiesława Czai nie jest rozstrzygnięta

Kwestia asystenta Wiesława Czai nie jest rozstrzygnięta

fot. archiwum

Najprawdopodobniej w nowym sezonie Szymon Zejer nie będzie drugim trenerem zespołu białostockich siatkarek. - Na razie nie zaproponowaliśmy mu nowej umowy - mówi Aleksander Puchalski, prezes AZS. - Jego zaangażowanie nie było wystarczające.

Szymon Zejer do Białegostoku trafił przed dwoma laty, gdy zespół objął trener Albin Mojsa. Szkoleniowiec ten w białostockim klubie nie popracował zbyt długo. Po zaledwie dwóch miesiącach został zwolniony, mimo że nie poprowadził nawet zespołu w żadnym meczu w ekstraklasie. Dalszej współpracy z nim nie wyobrażały bowiem sobie zawodniczki, które miał m.in. spore zastrzeżenia co do jego metod treningowych. Zejer pozostał jednak w klubie i został asystentem nowego trenera Wiesława Czai. Teraz najprawdopodobniej Zejer pożegna się ze stanowiskiem.

Na razie nie zaproponowaliśmy mu nowej umowy, bo doszliśmy do wniosku, że nie takiego standardu pracy oczekujemy, jego zaangażowanie nie było wystarczające. Oczekujemy czegoś więcej, innej osobowości – tłumaczy prezes białostockiego klubu. – Rozmawiamy z kilkoma osobami, które mogłyby pełnić funkcję drugiego trenera. Trener Wiesław Czaja tę decyzję przyjął spokojnie, ale też mówił, żeby dać Szymonowi jeszcze szansę. Dlatego też na tę chwilę nie przedłużamy z nim umowy, a jeżeli chce on dalej pracować z drużyną, to musimy mieć zapewnienie, że nasze oczekiwania będą spełnione.

Jeżeli chodzi natomiast o sprawy transferowe, to w ostatnim czasie nic się w tej kwestii nie zmieniło. Po tym, jak z drużyny odeszło pięć zawodniczek (Magdalena Saad, Magdalena Godos, Anna Klimakova, Daiana Muresan, Anca Martin ), a pozyskano libero Agatę Durajczyk oraz przyjmującą Dominikę Sieradzan, włodarze klubu chcą jeszcze sprowadzić jedną przyjmującą, rozgrywającą oraz atakującą.W tej chwili jesteśmy już na schyłku rozmów z rozgrywającą, a mamy pięć kandydatek. Jeżeli chodzi o przyjmującą, to czekamy na odpowiedź jednej z zawodniczek i jej menedżera. Z kolei mam nadzieję, że z atakującą wrócimy z turnieju o Puchar Jelcyna – wyjaśnia prezes Puchalski.

Przygotowania do nowego sezonu (rozpocznie się na początku października) białostoczanki zaczną 1 sierpnia. Wówczas też wraz z zespołem powinny już trenować zawodniczki wcześniej zmagające się z kontuzjami: Małgorzata Cieśla, Joanna Szeszko oraz Katarzyna Żylińska. Trochę dłużej może potrwać natomiast powrót do normalnych zajęć Małgorzaty Właszczuk.

Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved