Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dwa medale Strefy Siatkówki na Mistrzostwach Polski Dziennikarzy

Dwa medale Strefy Siatkówki na Mistrzostwach Polski Dziennikarzy

fot. archiwum

Trzy duety reprezentowały barwy naszej redakcji podczas zakończonych w niedzielę Mistrzostw Polski Dziennikarzy w siatkówkę plażową Press Ball 2011 w Starych Jabłonkach. Dwa z nich wróciły stamtąd z brązowymi medalami na piersiach.

Organizatorem turnieju Mistrzostw Polski Dziennikarzy był miesięcznik Press przy współpracy hotelu Anders w Starych Jabłonkach, na obiektach którego w dniach od 25 do 31 lipca odbędzie się turniej Mazury Orlen Grand Slam z cyklu Swatch FIVB World Tour 2011.

W szranki stanęło 26 par męskich i 5 żeńskich, które podzielono na 5 grup. Losowania drużyn dokonał Mariusz Wlazły, który był gościem pierwszego dnia imprezy. Z rozgrywek grupowych z tarczą wyszli Patryk Polek i Łukasz Skorupa, którzy w pierwszej fazie turnieju ulegli tylko jego późniejszym triumfatorom. Mniej szczęścia mieli zeszłoroczni medaliści Bartosz Borowiak i Patryk Stępień, którzy do ostatniego meczu grupowego walczyli o możliwość awansu do dalszej fazy rozgrywek, ale dwa przegrane tie-breaki im to uniemożliwiły. Wg wielu obserwatorów brak awansu tej pary to jedna z niespodzianek, jednak losowanie sprawiło, iż trafili oni na bardzo silnych rywali w swojej grupie. Aż dwa zespoły z tej grupy dotarły do półfinałów turnieju.

Para Polek/Skorupa zaczęła drugi dzień zmagań od zwycięstwa w potyczce ćwierćfinałowej, co otworzyło im drogę do strefy medalowej imprezy. W półfinale musieli oni uznać wyższość zeszłorocznych zwycięzców z redakcji e-brodnica.pl, ale w pojedynku o brąz byli już wyraźnie lepsi i mogli cieszyć się z medalu.Turniej żeński, z racji niewielkiej ilości par, rozstrzygnięto tylko na poziomie rozgrywek grupowych. Debiutujące w turnieju Edyta Bańka i Magdalena Rzepka podobnie jak ich redakcyjni koledzy, stanęły na podium i mogły odebrać brązowe krążki z rąk Doroty Świeniewicz, która obserwowała finałową część turnieju. Cały turniej obserwował też Artur Siódmiak, reprezentant Polski w piłce ręcznej, który po nocach śni się norweskim szczypiornistom.

Tegoroczny turniej był obsadzony najsilniej w historii – mówił przed dekoracją zwycięzców Tomasz Dowgiałło dyrektor turnieju Mazury Orlen Grand Slam. Po raz kolejny jednak zwycięzcą turnieju została jedna z najstarszych par. Duet Expressu Płockiego podczas wszystkich turniejów dziennikarzy, w których brał udział, nie przegrała żadnego pojedynku. Tak było i tym razem, choć w finale bliscy przerwania tej passy byli siatkarze z Brodnicy. Jednak i tym razem w tie-breaku lepsi okazali się bardziej doświadczeni Mariusz Sobczak i Andrzej Felic. Drugi z nich został także wyróżniony tytułem MVP turnieju.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved