Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Cztery niepokonane zespoły w Pan American Cup

Cztery niepokonane zespoły w Pan American Cup

Dominikana i Kuba w grupie A oraz Brazylia i USA w grupie B to niepokonane do tej pory zespoły w X Women's Pan American Cup. Po drugim dniu rozgrywanego w Meksyku turnieju łatwiej jest już wskazać faworytów do medali.

W drugim dniu turnieju Pan American Cup w meksykańskim Ciudad Juarez w grupie A drugie zwycięstwo odniosły siatkarki Dominikany, które tym razem 3:0 pokonały Chile. Sety wygrane do 9 i 13 obrazują przewagę Karli Echenique i jej koleżanek nad rywalkami. Była zawodniczka Budowlanych Łódź pojawiła się na boisku w drugim secie i została na nim już do końca spotkania. Pierwszą wygraną odniosły siatkarki Argentyny, które pokonały 3:1 Kanadę. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole zwyciężczyń była Lucia Fresco, zdobywczyni 15 punktów. O jeden punkt więcej po drugiej stronie siatki zapisała na swoim koncie Sarah Pavan. W ostatnim meczu grupy A Kubanki wygrały 3:0 z gospodyniami turnieju ku rozpaczy lokalnych fanów. Najskuteczniejsza w zespole Kuby była Wilma Salas (11 punktów).

6. Chile       2 0 pkt. 0:6

W grupie B podobnie jak i pierwszego dnia, także wczoraj wszystkie spotkania zakończyły się w trzech setach. Pierwsze zwycięstwo odniosły Peruwianki, które pewnie wygrały 3:0 z Trynidadem i Tobago. Najskuteczniejsze na boisku były Mirtha Uribe (11 pkt.) oraz Yulissa Yamudio i Carla Rueda (po 9 pkt.). Siatkarki Brazylii po raz drugi nie miały problemów z odniesieniem zwycięstwa, tym razem gromiąc reprezentację Kostaryki. Najwięcej punktów dla Canarinhes zdobyła Thaisa i Fernanda. Drugą wygraną zanotowały na swoim koncie również Amerykanki po wygranej 3:0 z Portoryko. Co ciekawe wszystkie sety kończył się wynikiem 25:17. Najwięcej punktów dla zespołu USA zdobyła Nicole Fawcett (13), Megan Hodge zapisała na swoim koncie 8 punktów.