Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Amaranta Fernandez: Nowe dziewczyny wiele wniosą do drużyny

Amaranta Fernandez: Nowe dziewczyny wiele wniosą do drużyny

fot. archiwum

Atom Trefl Sopot zakończył już kompletowanie składu na przyszły sezon. - Sprowadzono świetne zawodniczki prezentujące wysoki poziom umiejętności. Myślę, że te dziewczyny wiele wniosą do drużyny - mówi Amaranta Fernandez Navarro.

 

Minęło już kilka dobrych tygodni od finałów Plus Ligi. Jak z takiej perspektywy postrzegasz wasz srebrny medal? Jesteś usatysfakcjonowana takim wynikiem?

 Amaranta Fernandez Navarro: Medal zawsze jest czymś dobrym i nagrodą za wkład w cały sezon. Cieszę się wraz z moimi koleżankami z drużyny, całym sztabem, fanami, klubem i sponsorami, którzy nas wspierają. Jednak na pytanie, czy jestem usatysfakcjonowana, odpowiadam: nie mogę być. Myślę, że żaden sportowiec nie może być w stu procentach zadowolony ze „srebra". Niemniej czuję się niezwykle dumna z tego, że stanowię część takiej drużyny, jak Atom Trefl.

Sądzisz, że drugie miejsce było w pierwszym sezonie w PlusLidze najlepszym z możliwych wyników?

– Myślę, że wykonałyśmy kawał dobrej roboty w tym pierwszym sezonie Atomu w Plus Lidze. Mam wrażenie, że może gdybyśmy jeszcze ciężej pracowały i jeszcze mocniej walczyły, ten wynik mógł być lepszy.

Miniony sezon był dla ciebie nie tylko pierwszym w Atomie, ale również w polskiej ekstraklasie. Jakie masz zdanie o Plus Lidze?

– Plus Liga prezentuje moim zdaniem wysoki poziom. Umiejętności zawodniczek i trenerów tu pracujących są naprawdę najwyższej jakości. W waszej lidze drzemie potencjał. Dodatkowo wciąż wzrasta poziom zarówno sportowy, jak i organizacyjny .

Jakie są twoje cele na nadchodzący sezon? Jakie oczekiwania?

Cóż, w kwestii sportowej mam zamiar pracować ciężej i mam nadzieję, że to będzie korzystne dla całej drużyny. Jeśli chodzi o cele – sądzę, że powinien je określić nasz sztab szkoleniowy. Moje odczucia są jedynie takie, że możemy znów wywalczyć to drugie miejsce, a nawet poprawić ten wynik. Ten sezon będzie w każdym razie z całą pewnością bardzo interesujący dla kibiców. Będziemy rozgrywać bardzo dużo meczów. Mam nadzieję, że fani będą z tego powodu zadowoleni i będą nas wspierać.

Jak oceniasz szanse drużyny w Lidze Mistrzyń?

Liga Mistrzyń to faktycznie dodatkowe obciążenie, ale także niesamowicie ekscytujące doświadczenie gry przeciwko najlepszym zespołom w Europie. To bardzo dobra motywacja, która może nam pomóc. Jakie są nasze szanse? Uczyć się i ciężko pracować, by ciągle polepszać swoje umiejętności zarówno jako drużyna, jak i klub. Powinnyśmy cieszyć się z każdego jednego meczu w Lidze Mistrzyń.

Co sądzisz o nowych transferach do klubu?

Po pierwsze, przy okazji tego, że o to pytasz, chciałabym podziękować za wspólną grę i życzyć powodzenia wszystkim zawodniczkom, które nie będą tu występowały w najbliższym sezonie. Wracając do pytania, skład wygląda perfekcyjnie. Sprowadzono świetne zawodniczki prezentujące wysoki poziom umiejętności. Myślę, że te dziewczyny wiele wniosą do drużyny.

– Ty, Corina Ssuschke, Eleonora Dziękiewicz i Maja Tokarska. Rywalizacja o pierwszą „szóstkę" na środku będzie ciężka.

Kiedy w drużynie rywalizują tak dobre zawodniczki jest to zawsze coś pozytywnego. Konkurowanie jest najlepszym sposobem by poprawiać swoje indywidualne umiejętności, a dodatkowo jest korzystne dla zespołu. Trzeba dawać z siebie wszystko na treningach, by zawsze być do dyspozycji trenera.

Na koniec pytanie „z innej beczki": po roku spędzonym w Polsce jak ocenisz nasz kraj? Jest tu coś, co lubisz najbardziej lub coś, co szczególnie cię irytuje?

Jak już kiedyś wspominałam, mam bardzo dobre zdanie o waszym kraju. Poznanie takiego kraju jak Polska było dla mnie naprawdę bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Wiele rzeczy bardzo mi się tu podoba. Jedynie zimno jest czymś, do czego nie przywykłam, ponieważ w Hiszpanii jest cieplejszy klimat.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved