Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zbigniew Bartman: Czas najwyższy zacząć zdobywać medale

Zbigniew Bartman: Czas najwyższy zacząć zdobywać medale

fot. archiwum

- Zawsze mówiłem, że chcę grać o najwyższe cele, a zespół, który powstał w stolicy, według mnie nie ma potencjału na medal. Kolejna przeprowadzka nie jest mi na rękę, ale naprawdę mam już dość grania o piąte miejsca - mówi Zbigniew Bartman.

Już nie jestem młodzieniaszkiem i z każdym rokiem zarobki będą dla mnie ważniejsze. Pewnie po trzydziestce przyjdzie czas odcinania kuponów i wtedy podpisując kontrakt, będę kierował się przede wszystkim kasą. Teraz wysokość kontraktu jest istotna, ale nie ona determinuje moje decyzje – mówi w wywiadzie dla Magazynu Sportowego Zbigniew Bartman. Reprezentant Polski podpisał kontrakt z zespołem Jastrzębskiego Węgla i jak twierdzi, nie wysokość kontraktu była decydująca.

Bartman przyznaje, że rozważał pozostanie w AZS Politechnice Warszawskiej. – Nie chodziło o pieniądze, bo warunki finansowe kontraktu w Politechnice miałem uzgodnione. Zwlekałem, bo cały czas liczyłem na to, że w Warszawie powstanie silny zespół. Tymczasem co tydzień pani prezes wyciągała z rękawa nowe nazwiska. Słyszałem o Drzyzdze, Wiśniewskim, Łomaczu, Jaroszu. Powiedziałem, że jeśli przyjdą Łomacz i Jarosz, to zostanę i ja, bo powstanie młody perspektywiczny zespół z szansami na medal. Niestety skład, który zbudowano nie rokuje zbyt dobrze – twierdzi zawodnik.

Magnesem, który przyciągnął Zbigniewa Bartmana do Jastrzębia było nazwisko trenera Lorenzo Bernardiego, z którym współpracował we Włoszech. – Nie ukrywam, że nazwisko trenera było jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za tym transferem. Jako czternastolatek podziwiałem Bernardiego podczas Ligi Światowej w Katowicach. Był gwiazdą zespołu, który prowadził nasz obecny trener Andrea Anastasi. Zanim trafiłem do Werony jako młodziutki 18-letni chłopak, nasłuchałem się o Lorenzo legend i nie wiedziałem, jak do niego podejść i co powiedzieć. Tym bardziej że słyszałem o Bernardim wiele niepochlebnych opinii – opowiada Bartman.Cały wywiad w Magazynie Sportowym PS

źródło: Magazyn Sportowy, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved