Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Ruszył turniej Pan American Cup siatkarek

Ruszył turniej Pan American Cup siatkarek

W meksykańskim Ciudad Juarez rozpoczął się wczoraj X turniej Pan American Cup siatkarek. W pierwszym dniu zawodów nie było niespodzianek. Swoje mecze w grupie A wygrały Kuba, Dominikana i Meksyk, a w grupie B Brazylia, USA i Portoryko.

Dwanaście reprezentacji narodowych rozpoczęło wczoraj rywalizację w X Women’s Pan American Cup. W meksykańskim mieście Ciudad Juarez podzielone na dwie grupy zespoły rozegrały swoje pierwsze mecze.

W grupie A reprezentacja Kuby pokonała 3:1 Argentynę. Najskuteczniejsza zawodniczkami na boisku były Kenia Carcaces z Kuby i Georgina Pinedo z Argentyny. Obie zdobyły dla swoich zespołów po 18 punktów. Siatkarki Dominikany nie pozostawiły żadnych wątpliwości Kanadyjkom, pewnie wygrywając 3:0. Dobrze znana polskim kibicom z występów w Budowlanych Łódź rozgrywająca Karla Echenique wchodziła w każdym secie z ławki rezerwowych, wchodząc na zmiany za Niverkę Marte Frica. Świetny mecz rozegrała Elisa Eve Marija, która zdobyła 15 punktów. W ostatnim meczu grupy A gospodynie wygrały 3:0 z Chile. Mecz oglądało niemal 5,5 tysiąca kibiców.

W grupie B wszystkie trzy spotkania zakończyły się w trzech setach. Siatkarki Portoryko rozgromiły Kostarykę, a najskuteczniejsza na boisku była Stephanie Enright. Co ciekawe dla przegranego zespołu punkty zdobywały tylko… trzy zawodniczki. Emocji brakło również w meczu Brazylii z Trynidadem i Tobago. Najskuteczniejsze w ekipie Canarinhes były Thaisa, Sheila i Fernanda. W meczu USA z Peru pewnie wygranym przez Amerykanki na parkiecie wystąpiły dwie zawodniczki, które w przyszłym sezonie zagrają w PlusLidze Kobiet. Alisha Glass zdobyła dla swojego zespołu 3 punkty, a grająca tylko w pierwszym secie Megan Hodge – 7. Obie siatkarki podpisały już umowy z Treflem Sopot.