Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polscy siatkarze protestowali przez meczami z Brazylią

Polscy siatkarze protestowali przez meczami z Brazylią

fot. archiwum

Jak podaje portal interia.pl, siatkarze polskiej kadry przystąpili do protestu przed meczami z Brazylią w Lidze Światowej. Nie zgadzali się w kwestiach finansowych z PZPS. Konieczna okazała się interwencja Mirosława Przedpełskiego.

Okazuje się, że nie wszystkie sprawy organizacyjne są należycie załatwione także w męskiej reprezentacji Polski. Przed meczami z Brazylia – ostatnimi spotkaniami eliminacyjnymi Ligi Światowej z zawodnikami musiał spotkać się i porozmawiać prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski.

Chodziło o sprawy finansowe, między innymi o wysokość premii za wygrany mecz z Brazylią. Przedpełski zapewnił, że wszelkie różnicę pomiędzy związkiem a zawodnikami zostały wyjaśnione. Prezes PZPS potwierdził, że siatkarze w formie protestu nie stosowali się do regulaminu reprezentacji – przychodzili na posiłki w prywatnych ubraniach, a nie w strojach reprezentacji. Prezes zaapelował również o spokój wokół reprezentacji.

Porażki z Brazylią pokazały, że sportowo polscy siatkarze ustępują wyraźnie mistrzom świata. Zdarzenia przed meczami w Katowicach, konieczność rozmowy prezesa związku z siatkarzami, dopinanie spraw finansowych i kontraktowych z zawodnikami – przekonują, że i w sprawach organizacyjnych nie należymy jeszcze do światowej czołówki.
Co takiego? Chyba żyję w innym świecie, bo o niczym takim nie wiem. Nie było żadnego protestu – zapewnia „PS" Michał Bąkiewicz, który pod nieobecność Piotra Gruszki pełni w zespole funkcję kapitana. Także wiceprezes związku Artur Popko dziwi się słysząc o proteście, ale przyznaje, że w Katowicach dyskutowano o sprawach organizacyjno-finansowych. – Już dawno ustaliliśmy z zawodnikami wszystkie ważne kwestie. Do tej pory pieniądze nie były wypłacane, bo decyzję musiał zatwierdzić zarząd PZPS. Niebawem wszystko zostanie jednak wyrównane – mówi wiceprezes związku.

Polskim siatkarzom, którzy w tym roku nie dostają stypendiów olimpijskich, PZPS za każdy miesiąc spędzony na zgrupowaniach wypłaci po cztery tysiące złotych brutto. – Dodatkowo za każdy wygrany mecz w turnieju finałowym drużyna dostanie do podziału po 40 tysięcy złotych – mówi na łamach sports.pl Popko. Premie przewidziała także światowa federacja – za wygranie rozgrywek milion dolarów, ale za siódme i ósme miejsce tylko 50 tysięcy. 30 procent z tych nagród trafi na konto PZPS, 70 – do zawodników.

źródło: interia.pl, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved