Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mirosław Przedpełski: Jestem zadowolony z Anastasiego

Mirosław Przedpełski: Jestem zadowolony z Anastasiego

fot. archiwum

Kadra polskich siatkarzy zakończyła fazę grupową tegorocznej edycji Ligi Światowej. Bilans to 6 zwycięstw i 6 porażek. Dla prezesa PZPS najistotniejszy jest fakt, iż Andrea Anastasi potrafił w tym okresie stworzyć z powołanych siatkarzy wspierający się zespół.

Marek Knopik: Czy jako szef PZPS jest pan zadowolony z dotychczasowej pracy trenera Anastasiego?

Mirosław Przedpełski: Jestem bardzo zadowolony. Uważam, że zrobił już kawał dobrej roboty. Z zawodników, którzy może nie są najlepszymi w naszym kraju na swoich pozycjach, ale wyrazili chęć reprezentowania naszej ojczyzny na arenie międzynarodowej, potrafił stworzyć drużynę walczącą jak równy z równym z najlepszymi ekipami na świecie.

Jak można ocenić występy kadry w grupowej fazie Ligi Światowej?– Nasi siatkarze zajęli trzecie miejsce w grupie, ale zupełnie inaczej wygląda rywalizacja, kiedy udział w finałowej rozgrywce ma się zapewniony. Może ten ostatni występ przeciwko Brazylii wyglądał słabo, ale ogólnie oceniłbym, że było dobrze. Zajmujemy w tej chwili 10. miejsce w rankingu FIVB i tak musimy na to spoglądać. Oczywiście dążymy do tego, by być wyżej, ale wszystko trzeba robić stopniowo.

Jest pan z czegoś szczególnie zadowolony, lub czymś szczególnie rozczarowany?

– Zawsze ogromną uwagę przykładałem do mentalnej siły drużyny. Obecni reprezentanci mają braki techniczne, popełniają czasem proste błędy, ale nikt nie jest doskonały. Dla mnie najważniejsze jest, że tworzą wspierający się zespół i nikt nie narzeka. Poddali się reżimowi treningowemu i chcą ciężko pracować. To dobrze rokuje na przyszłość i z tego jestem szczególnie zadowolony.

Na co mogą liczyć kibice podczas zbliżającego się turnieju finałowego Ligi Światowej?

– Jeszcze nigdy nie osiągnęliśmy miejsca medalowego w tych bardzo istotnych rozgrywkach. Mamy plan, by w końcu osiągnąć taki właśnie sukces. Chcielibyśmy, by kibice mogli podziwiać grę naszych siatkarzy podczas najważniejszych spotkań w sobotę i niedzielę, czyli walki o podium Ligi Światowej.

* Cały wywiad Marka Knopika w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved