Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Krzysztof Janczak nowym trenerem siatkarek Piecobiogazu

Krzysztof Janczak nowym trenerem siatkarek Piecobiogazu

fot. archiwum

KS Piecobiogaz Murowana Goślina uzgodnił już warunki nowego kontraktu z trenerem Jackiem Skrokiem, ten jednak go nie podpisał. W związku z tym nowym szkoleniowcem pierwszoligowego zespołu z Wielkopolski został Krzysztof Janczak.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina w ubiegłym sezonie walczył o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po przegraniu finałowej rywalizacji z PTPS Piła podopieczne trenera Jacka Skroka nie dały rady pokonać również w barażu AZS Białystok i kolejny sezon spędzą również na zapleczu ekstraklasy.

Z Jackiem Skrokiem uzgodniliśmy warunki nowej umowy. Czekamy na jego pisemną akceptację, ale nie przewiduję niespodzianek. Spodziewam się kontynuacji pracy z drużyną i lepszych efektów końcowych – przekonywał dwa tygodnie temu wiceprezes klubu, Andrzej Miciul. Szkoleniowiec ostatecznie jednak nie zgodził się na podpisanie nowej umowy. Nieoficjalnie wiadomo, że będzie chciał skorzystać z propozycji AZS Politechniki Radomskiej, która również ma grać, zamiast Gedanii Żukowo, w I lidze kobiet. Dla Jacka Skroka to doskonała okazja powrotu do rodzinnego miasta.

W Murowanej Goślinie jego miejsce zajmie… Krzysztof Janczak. Były uczestnik igrzysk olimpijskich w Atlancie znany jest z występów na pozycji atakującego, a w swej karierze grał w takich klubach jak: Chełmiec Wałbrzych, Morze Szczecin, MSC Moers (Bundesliga), Jastrzębie Borynia, Gwardia Wrocław, PAOK Saloniki, Al-Said Sport, Lokomotiw Nowosybirsk, Narbonne (Francja), Premier Hotels Crema (Włochy), Delecta Chemik Bydgoszcz i Burza Wrocław. W sezonie 2009/2010 występował w pierwszoligowym Energetyku Jaworzno, w którym był również grającym trenerem.W najbliższych rozgrywkach o awansie do PlusLigi będziemy mówili głośno i zdecydowanie, choć nie mamy wcale większego budżetu. Nie mamy za to czasu na eksperymenty i błędy transferowe – twierdzi Andrzej Miciul. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że powierzenie zespołu 37-letniemu trenerowi debiutującemu w żeńskiej siatkówce nie nosi znamion eksperymentu.

Zespół Piecobiogazu opuściły już Olga Owczynnikowa, Paulina Chojnacka i Dominika Nowakowska. Z nowych siatkarek, które w przyszłym sezonie będzie można zobaczyć w zespole z Murowanej Gośliny, podpisano już umowy z Kingą Zielińską i Agatą Skibą z Centrostalu Bydgoszcz, Kingą Hatalą z AZS UEK Kraków, Iriną Archangielską z PTPS Piła oraz absolwentką SMS Sosnowiec, Gabrielą Jasińską.

źródło: epoznan.pl, Głos Wielkopolski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved