Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jennifer Kessy i April Ross na najwyższym stopniu podium

Jennifer Kessy i April Ross na najwyższym stopniu podium

Amerykanki Jennifer Kessy i April Ross wygrały turniej World Tour w Stavanger. W finale pokonały sensację tego turnieju, niemiecką parę Goller/Ludwig. Brązowe medale przypadły rozstawionym z numerem 1 Brazylijkom Larissie Franca i Julianie Silvie.

W meczu o brązowy medal turnieju Grand Slam w Stavanger lepsza okazała się para brazylijska Larissa/Juliana rozstawiona w turnieju z numerem 1, która pokonała parę z Holandii Keizer/Van Iersel rozstawione z numerem 6.

W początkowej fazie pierwszego seta obie ekipy walczyły punkt za punkt i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na przewagę większą niż dwa punkty. Od stanu 6:6 trzy kolejne punkty zdobyły zawodniczki z Brazylii i od momentu zaczęły kontrolować to co dzieje się na boisku. Holenderki próbowały jeszcze poderwać się do walki od stanu 8:15 doprowadziły do stanu 11:15, ale to było wszystko na co było je stać w tej partii. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Larissy i Juliany 21:13.

Początek drugiego seta podobnie jak i pierwszego był bardzo wyrównany. Wydawało się, że Holenderki będą w stanie doprowadzić do remisu. Tak się jednak nie stało, zawodniczki z Ameryki Południowej z każdą akcją grały coraz lepiej i również drugiego seta wygrały bardzo wysoko 21:14.

W meczu o złoty medal nie zawiodły faworytki tego spotkania. Amerykanki Kessy/Ross rozstawione w turnieju z numerem 3 bez większych problemów pokonały parę niemiecką Goller/Ludwig rozstawione w turnieju z numerem 13 w dwóch setach po 40 minutach walki.

W pierwszym secie do stanu 9:9 obserwowaliśmy bardzo wyrównaną walkę. Wówczas to trzy kolejne punkty zdobyły jednak zawodniczki z Ameryki Północnej i stało się jasne, że Niemkom będzie bardzo trudno wygrać pierwszą odsłonę spotkania. Amerykanki pokazały, że nie przez przypadek są jedną z najlepszych par na świecie i po uzyskaniu przewagi spokojnie kontrolowały wynik spotkania (13:10, 19:16). Ostatecznie set zakończył się wynikiem 21:16 dla pary Kessy/Ross.

W drugim secie Kessy/Ross jeszcze szybciej uzyskały przewagę nad parą niemiecką. Amerykanki prowadziły m.in. 11:6, 14:10. Goller/Ludwig starały się odrabiać straty, ale tego dnia nie miały pomysłu jak zatrzymać rywalki. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 21:15 a cały mecz zwycięstwem 2:0 dla zawodniczek z Ameryki Północnej.