Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zmiany w kaliskim zespole

II liga M: Zmiany w kaliskim zespole

fot. archiwum

Pięciu zawodników odeszło z drużyny kaliskiego Colmana w porównaniu z poprzednim sezonem. W szeregach zespołu znad Prosny nie zobaczymy już m.in. Adama Łukasika, Marcina Melnarowicza oraz Marcina Janczaka. Klub zmienił również nazwę.

Największym osłabieniem zespołu Mariana Durleja jest przeprowadzka do pierwszoligowej Wandy Kraków Adama Łukasika. Przyjmujący Colmana był, obok Krzysztofa Porady, najlepszym graczem kaliskiej ekipy. – Przy budżecie, który mamy w tej chwili zagwarantowany, nie byliśmy w stanie spełnić jego oczekiwań finansowych – tłumaczy prezes i drugi trener Colmana Andrzej Płócienniczak. W sumie kaliski zespół opuściło pięciu siatkarzy, w tym trzech z pierwszej szóstki. Oprócz Łukasika są to: przyjmujący Marcin Melnarowicz (kapitan zespołu) i środkowy Marcin Janczak. W przypadku tego pierwszego sprawa również rozbiła się o pieniądze. Janczak z kolei postanowił wyjechać zagranicę. Kibice nad Prosną nie zobaczą już także innego środkowego Damiana Lisa (po studiach ma zamiar poświęcić się pracy zawodowej) oraz bardzo utalentowanego wychowanka Pawła Sęka, który po maturze wybrał studia na Politechnice Warszawskiej i ma szanse na występy w Młodej PlusLidze. – Na pewno trudno będzie wypełnić lukę po Adamie – mówi Marian Durlej. – Co do reszty, mam nadzieję, że uda nam się znaleźć godnych następców – dodaje.

Działacze już są po słowie z kilkoma zawodnikami, ale nie chcą zdradzać ich nazwisk, dopóki nie podpiszą umów. To stanie się najwcześniej w połowie lipca. Najpierw trzeba bowiem załatwić ostatnie formalności związane z powołaniem do życia MKS Kalisz – klubu w dużej części finansowanego przez miasto, który ma być inkubatorem dla dyscyplin halowych (od nowego sezonu pod jego szyldem będą występować kaliscy koszykarze, piłkarze ręczni i siatkarze).

Wiadomo jednak, że zespół Durleja będzie nieco słabszy niż w poprzednim sezonie. – Przy obecnym budżecie, tak może się zdarzyć, ale ja zostawiam sobie jeszcze furtkę, bo wciąż prowadzimy rozmowy z kilkoma sponsorami i może się okazać, że na zakupy wybierzemy się w sierpniu lub wrześniu – mówi kaliski szkoleniowiec. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że negocjacje z potencjalnymi inwestorami skutkować będę dopiero w przyszłym roku. Zbliżające się rozgrywki kaliska drużyna powinna zakończyć w górnej połowie tabeli. – Powalczymy o czwórkę – tradycyjnie zapowiadają nad Prosną.

Warto dodać, że w strukturach MKS Kalisz funkcjonować będzie jedynie drużyna seniorów. Sekcje młodzieżowe cały czas pozostają pod skrzydłami dotychczasowego klubu, który po wycofaniu się sponsora strategicznego – firmy Jutrzenka Colian, zmienił nazwę z KS Colman Kalisz na Klub Piłki Siatkowej Calisia. – Oczywiście zamierzamy bardzo ściśle współpracować z MKS w kwestii prowadzenia pierwszego zespołu i dostarczania do niego najzdolniejszych wychowanków – zapewnia Płócienniczak.

*Autorem tekstu jest Marcin Ostajewski
*Więcej w serwisie:
źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved